.
.
.

جدی شدن احتمال نامزدی ابراهیم رئیسی برای ریاست‌جمهوری ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت «انتخاب» نزدیک به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، چهارشنبه 5 آوریل در گزارشی، از جدی‌ شدن احتمال نامزدی ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، خبر داد.

در این گزارش آمده است: «شنیده شده است که ابراهیم رئیسی طی روزهای گذشته از عضویت در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات استعفاءکرده و این یکی از نشانه های قوت گرفتن احتمال نامزدی وی است؛ چرا که اعضای هیات نظارت بر انتخابات در صورتی که قصد نامزدی داشته باشند، باید از عضویت در این هیات استعفا دهند».

این گزارش ادامه داده است: «همچنین شنیده شده است که تولیت آستان قدس رضوی دیداری را با مقامات عالی‌رتبه نظام در روز سوم فروردین (23 مارس) سال جاری برگزار کرده و یکی از مباحث مطرح شده موضوع نامزدی رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بوده است. آن‌طور که شنیده شده است نظری دال بر نفی یا تائید نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری آتی عنوان نشده است».

سایت انتخابات افزوده است که خبری درباره انتصاب برخی از اعضای ستاد انتخاباتی رئیسی به طور موقت هم منشر شده است. بنا بر این گزارش «شنیده شده که علی اصغر عنابستانی رئیس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در استان خراسان و از استانداران او در دولت دهم به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی تولیت آستان قدس رضوی برگزیده شده است».

پیش از این نیز خبرهایی درباره احتمال نامزدی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی ایران که قرار است روز 19 ماه مه برگزار شود، مطرح شده بود.

ابراهیم رئیسی که پیشتر دادستان کل ایران بود، از روحانیون محافظه‌کار نزدیک به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید. او همچنین از قضات هیئت 4 نفره اعدام‌های تابستان 1988 (1367 شمسی) بود.