.
.
.

اعتراض وزیر اطلاعات ایران به بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران، به روند دستگیری مدیران برخی کانال‌های تلگرامی در این کشور اعتراض کرد و خواستار آزادی آن‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علوی چهارشنبه 5 آوریل در حاشیه نشست هیئت دولت ایران ر جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در رابطه با بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی گفت: «دولت از همان ابتدا با این دستگیری‌ها مخالف بوده و مخالف است».

او ادامه داد: «نظر دولت آن است که این مسئله به صورت مسالمت‌آمیز حل شود و مدیران کانال‌ها آزاد شوند».

در هفته‌های اخیر، شماری از مدیران کانال‌های تلگرامی که عمدتا مشی اصلاح طلبانه یا منتقد دارند، دستگیر شدند. احتمال می‌رود که دستگیری آن‌ها، توسط سپا پاسداران صورت گرفته باشد.

در همین حال محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، سه‎‌شنبه 4 آوریل در نشست مطبوعاتی خود، با اعلام نگرانی دولت از امنیتی شدن فضای رسانه‌ای گفته بود که «هر گاه گزارش بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب نهایی شود،‌ آن را اعلام خواهیم کرد».

نوبخت در این باره افزود: «رئیس‌جمهور تاثر و نگرانی خود را بابت این مسئله اعلام کرده‌اند».

پیش از این نیز پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران نیز خبر داده بود که حسن روحانی از وزیر کشور خواسته است درباره بازداشت «مشکوک تعدادی از فعالان رسانه‌ای» در آستانه انتخابات گزارشی تهیه کند و مانع دخالت «غیرقانونی» برخی نهاد‌ها در انتخابات شود.