.
.
.

چهارشنبه سوری.. مرگ 9 تن، مصدومیت 115 تن و بازداشت 1437 تن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همچون هر ساله برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در ایران خالی از حوادث نبود و امسال هم این مراسم صدها بازداشتی و ده‌ها مصدوم داشت و تعدادی هم جان خود را از دست دادند.

چهارشنبه‌سوری که با نام‌های جشن چهارشنبه پایان سال و شب چهارشنبه سرخ نیز شناخته می‌شود یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبه سال شمسی برگزار می‌شود و اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است. ایرانیان در این شب به آتش بازی می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، اسدالله موسوی، سخنگوی اورژانس ایران گفت که 115 نفر در کل کشور مصدوم شدند و تاکنون 9 نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آخرین فوتی تا این لحظه یک نوجوان 12 ساله بوده است، گفت: «در بین مصدومان کمترین سن مربوط به دختر 4 ساله در شیراز و بیشترین سن مربوط به مصدومیت خانم 60 ساله است».

از سویی محمد شرفی رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درباره آمار دستگیر شدگان شب چهارشنبه سوری چهارشنبه سوری از دستگیری 1389 مرد و 48 زن خبر داد و گفت: «از این تعداد 959 نفر به مراجع قضایی معرفی شده و مابقی با اخذ تعهد آزاد شدند».

به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی در نشست خبری که صبح چهارشنبه 15 مارس برگزار شد، درباره حوادث چهارشنبه‌سوری امسال گفت: «امسال زمان استفاده از مواد محترقه کاهش یافت».