فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وعده انتخاباتی بقایی: 250 هزار تومان یارانه پرداخت خواهم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حمید بقایی معاون محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران مدعی شد که در صورت رئیس‌جمهور شدن، مبلغ یارانه‌ها را به 250 هزار تومان خواهد رساند.

  به گزارش ایسنا، حمید بقایی که قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده ایران نامزد شود، دوشنبه 13 مارس در نشستی اعلام کرد: «یارانه را در گام اول 113 هزار و 500 تومان، در گام دوم تا 200 هزار تومان و در گام سوم به 250 هزار تومان می‌رسانم».

  بقایی همچنین از اجرای طرح بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار در صورت پیروزی در انتخابات خبر داد.

  بر پایه طرح هدفمندی یارانه ها که دولت محمود احمدی نژاد فاز اول آن را به اجرا گذاشت، یارانه های دولتی از کالاها حذف شده و ما به التفاوت آنها به صورت نقدی به شهروندان پرداخت شود. اجرای این طرح اما ضربات سختی به اقتصاد ایران وارد کرد. دولت کنونی ایران به ریاست حسن روحانی در پی حذف اقشار پر درامد از فهرست پرداخت یارانه‌ها است.

  بقایی از نزدیک‌ترین افراد به محمود احمدی نژاد به شمار می‌آید. 18 فوریه حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران و رئیس سازمان میراث فرهنگی در آن دوره، اعلام که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نامزد خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، بقایی گفت نامزدی او مستقل از گروه‌ها و جریان‌های سیاسی موجود در ایران است.

  بقایی در نامه اعلام نامزدی خود به ضرورت همبستگی ملی» اشاره کرده است.

  پیش از این محمود احمدی نژاد گفته است که در انتخابات پیش رو از هیچ شخص یا گروهی حمایت نخواهد کرد.

  غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران حدود دو سال پیش از بازداشت حمید بقایی خبر داد. چند ماه بعد اما، با تبدیل قرار بازداشت به کفالت، بقایی آزاد شد. دلیل این بازداشت تا کنون به طور رسمی اعلام نشده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران