فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رسوایی‌ انتشار تصاویر غیراخلاقی نیروهای مارینز آمریکا همچنان ادامه دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  در ادامه رسوایی‌های مربوط به انتشار تصاویر برهنه سربازان زن نیروی دریایی آمریکا و علیرغم تاکید وزیر دفاع ایالات متحده مبنی بر محاکمه و مجازات منتشر کنندگان این تصاویر، سری جدیدی از تصاویر غیراخلاقی متعلق به زنان عضو نیروی دریایی آمریکا منتشر شد.

  10 روز پیش صفحه‌ای در فیس‌بوک که تحت عنوان Marines United فعالیت می‌کرد، تصاویری غیراخلاقی و در حالت‌های نامناسبی از تفنگداران زن آمریکایی منتشر کرد.

  در پی واکنش‌هایی که انتشار این تصاویر در پی داشت، فیس‌بوک اعلام کرد این صفحه حذف کرده است. با اینحال منتشرکنندگان این تصاویر، گروه‌های خصوصی دیگری تحت عنوان Marines United2 و Marines United3 ایجاد کرده‌اند.

  به گزارش "دیلی پست" تنها عضویت کسانی در این گروه‌ها پذیرفته می‌شود که یا واقعا عضو نیروی تفنگداران باشند و یا اینکه قبلا عضو بوده‌اند. همچنین قبل از پذیرفته شدن درخواست عضویت افراد در گروه، از جاسوس و خبرچین نبودن آنها اطمینان حاصل می‌شود.

  پایگاه "ذ انکویزتر" گزارش کرده که عکس‌ها و ویدیوهایی غیراخلاقی نیروهای مارینز، علاوه بر فیس‌بوک، از طریق دروپ‌باکس و وبسایت‌های پورنوگرافی نیز منتشر شده‌اند.

  رسوایی انتشار تصاویر برهنه زنان عضو نیروی تفنگداران آمریکا در 4 مارس 2016 پنتاگون را با جنجال پیش‌بینی نشده‌ای مواجه کرد. برخی از این زنان اقدامات قانونی و قضایی بر علیه منتشرکنندگان این تصاویر را آغاز کرده‌اند و کنگره آمریکا نیز یک جلسه استماع با حضور فرمانده نیروهای پیاده نظام ارتش آمریکا برگزار کرد.

  یک تفنگدار زن که عکس‌هایش منتشر شده است یک تفنگدار زن که عکس‌هایش منتشر شده است

  جیمس ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گفته که تحقیقات در این زمینه در حال انجام است و منتشرکنندگان این تصاویر مجازات خواهند شد.

  ژنرال روبرت نالیر، فرمانده تفنگداران نیروی دریایی ارتش آمریکا نیز روز سه‌شنبه گفت: «هنگامی که اخبار مرتبط با این موضوعات در نیروی دریایی، که همرزمان را بدنام می‌کند، به گوشم می‌رسد، معقتدم که این رفتارها با اصول سربازان شرافتمند همخوانی ندارد.»

  اگرچه انتشار این تصاویر، پنتاگون را با مشکل مواجه کرده و در نتیجه واکنش‌های مختلفی که در پی داشته، باعث ورود کنگره به این موضوع شده است، لیکن رسانه‌های آمریکا احتمال داده‌اند، دامنه این رسوایی‌ها فراتر از پنتاگون رفته و به سازمان‌های امنیتی دیگری نیز سرایت کند.

  گروهی از سربازان عضو نیروی تفنگداران آمریکا با راه‌اندازی صفحه‌ای در فیس‌بوک تحت عنوان مارینز یونایتد، تصاویری برهنه از همرزمان زن خود منتشر کرده‌اند. برخی از این تصاویر حاوی مفاهیم زن‌ستیز است.

  تبلیغات