فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نامه اعتراضی نمایندگان اهل‌سنت ایران به لاریجانی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس ایران طی نامه ای خطاب به علی لاریجانی خواهان برخورد وی با جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد به خاطر سخنان توهین آمیز او نسبت به خلفای راشدین در نماز جمعه این شهر و به مناسبت درگذشت حضرت فاطمه شدند.

  آنها گفته‌اند قدوسی اقدام به « تهمت و توهین به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسان اهل سنت» کرده و سخنان وی را «تفرافکنانه» و «اسباب تخلف» خواندند.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، در بخش‌هایی از نامه فراکسیون نمایندگان اهل سنت آمده است: «جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ضمن صحبت و سخنرانی بدترین تهمت‌ها و توهین‌ها را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقام اهل سنت اظهار کرده‌اند.

  هر حنجره‌ای که از آن کلام تفرقه و نفاق میان شیعه و سنی خارج شود حنجره شیطان است. چنین سخنان تفرقه‌افکنانه اسباب اختلاف و چند دستگی در جامعه اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است به وجود آورد.

  اقدام ایشان خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده و موجبات نارضایتی، اختلاف، تفرقه‌افکنی و حتی ناامنی اجتماعی را سبب می‌شود.

  از حضرتعالی به عنوان مدافع جایگاه مجلس و ریاست خانه ملت درخواست داریم هر چه سریعتر نسبت به عملکرد وی در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول داشته باشید».

  گفتنی است امضای نمایندگان سروان، سیب، سوران و مهرستان (محمد درازهی)، نماینده مردم بوکان (محمدقسیم عثمانی)، نماینده مردم مهاباد (جلال محمودزاده)، نماینده مردم قروه (علی محمد مرادی)، نماینده مردم چابهار (عبدالغفور ایران‌نژاد)، نماینده مردم گنبد کاووس (قرجه طیار)، نماینده مردم خواف و رشتخوار (محمود نگهبان سلامی)، نماینده مردم خاش (علی کرد) و نماینده بندر ترکمن (رامین نورقلی‌پور) ذیل این نامه به چشم می‌خورد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران