فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بازداشت فرمانده گروه «زينبيون» پاكستانى در ايران

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه «زينبيون» پاكستانى از شبه نظاميان شيعه وابسته به سپاه پاسداران كه در سوريه در كنار ارتش بشار اسد مي‌جنگد از بازداشت مؤسس و فرمانده اين گروه توسط نيروى انتظامى ايران خبر داد.

  اين گروه با صدور بيانيه‌اى در كانال تلگرامى خود، تأكيد كرده كه فرمانده‌اش سید عباس موسوی، بعد از ظهر روز سه شنبه در منزلش به همراه يكى از همراهانش در شهر قم بازداست شده ودر بازداشتگاه اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی این شهرستان به سر میبرند.

  گروه «زينبيون» تأكيد كرده كه مسئولین ناجا نداشتن پاسپورت و عدم تمدید اقامت در ایران را دليل بازداشت موسوى أعلام كرده اما اين گروه مي‌گويد كه پاسپورت فرمانده‌اش وساير اعضاى اين گروه شبه نظامى سال‌هاست که در اختیار نيروى قدس سپاه پاسداران ايران می‌باشد و آنها هرساله اقدام به تمدید اقامت اعضا و خانواده‌هاى گروه زینبیون می‌کردند.

  اين گروه بازداشت فرمانده خود را «تحقیرآمیز» توصيف كرده و اين سوال را مطرح كرده كه چرا نگاه امنیتی موجود در نهادهای نظامی ایران، رزمندگان خارجی را صرفا برای جنگیدن و سیاهی لشگر می‌بینند نه رشد و فعالیت انقلابی و کادرسازی جهت تشکیل جبهه جهانی مستضعفین؟! .

  گفتنى است كه گروه «زينبيون» كه تعداد آن حدود هزار نفر است از ميان پناهندگان پاكستانى در ايران توسط نيروى قدس سپاه پاسداران براى جنگ در سوريه و مناطق ديگر مقابل پرداخت مبالغى و حق اقامت در ايران به اين شبه نظاميان ، تشكيل شده است.

  پيشتر، محمدعلی فلكى، از فرماندهان سپاه پاسداران ايران از تشكيل «ارتش آزادیبخش شیعی» خبر داده و گفت كه اين ارتش به فرماندهى قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ، در عراق و سوريه و يمن در حال جنگ است.

  فلكى در مصاحبه‌اى با سايت «مشرق نيوز» گفته بود كه اين ارتش از شبه نظاميان شيعه افغانى، پاكستانى، عراقى و لبنانى توسط سپاه پاسداران تأسيس شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران