فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتراض کريمی قدوسی به محل دفن هاشمی رفسنجانی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جواد کریمی‌قدوسی، نماینده مشهد و از نزدیکان جبهه پایداری که روز گذشته سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد بود، طی سخنرانی از تریبون نماز جمعه مشهد گفت، کسانی که منشأ اصلی "انحراف" بودند بعد از فوتشان جایی دفن می‌شوند که امام آنجا دفن شده است.قدوسی به طور مستقیم از کسی نام نبرده، ولی رسانه های ایرانی می گویند منظور وی آیت الله هاشمی‌رفسنجانی است.

  این نماینده نزدیک به جبهه پایداری، به جریان «اعتدال» یعنی جریانی که در صحبت‌های هاشمی‌رفسنجانی و حسن روحانی مشهود است، حمله کرده و گفته : «جریان اعتدال همان انحراف است».

  به گزارش «ایسنا»، کریمی‌قدوسی گفته: «شما صدها هزار دلیل، مدرک و سند دیده‌اید مخصوصا در این چند سال اخیر، مخصوصا در این روزها و نیاز به توضیح ندارد، جریان اعتدال همان انحراف است. جالب است همان کسانی که منشأ انحراف بودند، موقعی که از دنیا رفتند کنار ملجأ "صاحب رسالت و انقلاب الهی اسلام ناب" دفنشان کردند که مسلمانان هرکجا نام پیامبر را می‌شنوند نام آنها را از خاطر نبرند، می‌بینید در کشور ما هم همین اتفاق افتاد و کسانی که منشأ اصلی انحراف بودند بعد از فوتشان جایی دفن می‌شوند که امام آنجا دفن شده است».

  کریمی‌قدوسی با اشاره به اینکه این اولین چالشی بود که بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمد، گفت: «تا امروز اگر چالش، بحث و حدیثی در کشور می‌بینید ریشه آن همان جریان غرب‌گراست که مقابل جریان انقلابی ایستاده است. جریان غرب‌گرا در این ٣٨ سال بی‌کار نبود، همان‌گونه که لحظه انحراف در صدر اسلام آن‌گونه رقم خورد که مردم را از صحنه بیرون کردند و سقیفه‌ای با حضور پنج نفر تشکیل دادند و جو رعب و وحشت پیش آوردند و عِده و عُده‌ای به وجود آوردند تا این زمان آخرین عِده و عُده آنها داعش است، داعش بود، القاعده بود، جریان وهابیت بود».

  او ادامه داد: «در انقلاب ما هم بی‌کار ننشستند، این جریان یک پرچم به دستش گرفت و شعاری داد که هرکه بشنود، اعتراض نکند، مانند شعاری که در صدر اسلام دادند «تداوم رسالت پیامبر خلیفه پیامبر شده است»، ولی چه خلافتی، اینجا هم یک پرچم گرفتند و رمز عبور و کلمه‌شان اعتدال است، اعتدال همان مخ و ریشه انحراف است».

  نماینده مشهد و کلات در مجلس با بیان اینکه آیت الله خمینی یک‌بار هم نگفت جریان اعتدال باید در کشور گسترش پیدا کند، گفت: «ایشان همیشه بر اسلام انقلابی تأکید می‌کرد و در مقابل اسلام انقلابی، اسلام آمریکایی را معرفی می‌کرد. هرجا کلمه اعتدال را از زبان این جریان شنیدید آن را مساوی با اسلام آمریکایی بدانید».

  طبق گزارش ایسنا پس از مرگ هاشمی‌رفسنجانی، یکی از جریان‌های تندرو حملاتی را به او آغاز کردند؛ یکی از افراد این جریان کریمی‌قدوسی است و دیگری سعید قاسمی. قاسمی در سخنانی به هاشمی‌رفسنجانی حمله و روایاتی درباره نحوه فوت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بیان کرد که آنها هم با واکنش و البته تکذیب روبه‌رو شد. چند روز پیش هم کریمی‌قدوسی از صحبت‌های «یاسر»، «محسن» و «فائزه» هاشمی در یک جلسه خانوادگی سخن گفت اما سخنان او از سوی «محسن هاشمی» تکذیب شد.

  کریمی‌قدوسی در انتقاد از رفسنجانی گفته بود: «دنبال تجزیه قدرت رهبری بودند و مخالف با رهبری و نفوذ کلام و مدیریت او را طرح‌ریزی کردند، از غائله ٩ خرداد مشهد بگیرید که در آن زمان رهبری فرمودند اگر انقلاب ٢٠ ضربه لازم داشت که از پای بیفتند یکی از این ضربه‌ها همین غائله‌ای بود که اراذل‌ و اوباش در مشهد به وجود آوردند و هسته پنهان آن جریان منحط غرب‌گرا بود تا غائله‌های دیگری که به وجود آوردند که اوج آن فتنه ٨٨ بود».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران