فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محکومیت یک فرماندار به حبس به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فتحعلی حسینی فرماندار رزن (استان همدان) به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به 91 روز حبس محكوم شد.

  خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران در این باره گزارش داده است: «فتحعلی حسینی فرماندار رزن به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نفع گروه‌های معاند و مخالف با نظام به 91 روز حبس محکوم شد».

  این حکم ابتدای اسفندماه جاری در دادگاه تجدید نظر قطعی شده است.

  فارس توضیح داد: «پیش از این حسینی با شکایت مدعی‌العموم به یک سال حبس و دو سال انفصال از خدمت محکوم شده بود اما به لحاظ ابراز تبری از سران فتنه و اعلام ندامت، در شعبه اول تجدید نظر با تخفیف مواجه شده و به 91 روز حبس محکوم شد».

  اصولگرایان ایران به اصلاح طلبانی که در اعتراض‌ها به انتخابات ریاست جهوری سال 2009 شرکت داشتند، «اصحاب فتنه» و به سران اعتراض‌ها از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج آن انتخابات که در حصر خانگی به سر می‌برند «سران فتنه» می‌گویند.

  در گزارش خبرگزای فارس درباره فتحعلی حسینی آمده است: «وی از ابتدای سال 93 به عنوان فرماندار رزن منصوب شده و حضورش در این شهرستان با حاشیه‌هایی همراه بوده است. از جمله این حواشی دستور فرماندار اصلاح‌طلب به جمع‌آوری بنرهای علیه سران فتنه در راهپیمایی روز قدس سال گذشته بود که انعکاس زیادی داشت».

  در این گزارش آمده است: «با قطعیت این حکم و لازم‌الاجرا بودن آن، وضعیت ادامه حضور حسینی به عنوان فرماندار رزن در ماه‌های آخر عمر دولت در ابهام است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران