یک روزنامه نگار زندانی در تماس با خانواده: دیگر منتظر من نباشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گزارش داده است که طاهره ریاحی روزنامه نگار ایرانی که در زندان اوین به سر می‌برد، در تماس تلفنی کوتاهی با خانواده خود، به آن‌ها گفته است: «دیگر منتظر من نباشید».

یک منبع مطلع به وضعیت طاهره ریاحی، روزنامه نگار و دبیر سرویس اجتماعی خبرگزاری برنا که از 27 دسامبر 2016 در بازداشت به سر می‎برد با اظهار نگرانی از وضعیت او به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «طاهره 10 روز پیش تماس کوتاه چند ثانیه‎ای با خانواده‎اش داشته، خیلی بی‎تاب بوده و با گریه گفته دیگر منتظر من نباشید. اما از آن زمان دیگر هیچ خبری از او وجود ندارد. متاسفانه اجازه ملاقات یا تلفن داده نمی شود و حتی وکیلش هم نتوانسته خبری بگیرد».

طاهره ریاحی در دفتر خبرگزاری برنا توسط «ماموران وزارت اطلاعات» بازداشت و در زمان بازداشت اتهامش «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده‎. او در زندان اوین به سر می‎برد اما کمپین تاکنون اطلاعی از اینکه این روزنامه نگار در کدام بند زندان اوین به سر می‎برد، به دست نیاورده‎است.

برپایه این گزارش، منبع مطلع افزوده است: «خانواده طاهره ریاحی از او خبری ندارند، نمی‎دانند وضعیت جسمی‎اش چطور است فقط می‎دانند حال روحیش خوب نیست. به آنها اجازه ملاقات داده نمی‎شود با این استدلال که زندانی در حال بازجویی، ملاقات ندارد. این بلاتکلیفی بسیار آزار دهنده‎است. خانواده نمی‎دانند که مصداق اتهام طاهره چیست، چه زمانی پرونده‎اش به دادگاه فرستاده می‎شود و چرا بازجویی‎ها از او تمام نمی‎شود».

این منبع با اظهار اینکه «خانواده‌اش هر روز در حال پیگیری هستند و می‎خواهند اگر او آزاد نمی‎شود آن‌ها را هم بازداشت کنند»، به کمپین گفت: «از زمان بازداشت طاهره، به خانواده‎اش گفته شده دو سه روز دیگر آزاد می‎شود اما الان نزدیک دو ماه است که همچنان در حبس به سر می‎برد».

مدتی پیش خبر «صدمه به چشم چپ این روزنامه نگار در حین بازجویی در زندان اوین» رسانه‎ای شد و یک منبع نزدیک به طاهره این باره به کمپین گفت که یکی از مسئولان در برابر پیگیری های خانواده این روزنامه نگار زندانی گفته است «خبر صدمه چشمش را جدی نگیرید. وقتی آزاد شود خودتان می‎بینید.» با این حال مسئولان هیچ اشاره‌ای نکرده‎اند که او چه زمانی قرار است آزاد شود تا خانواده بتواند صحت این ادعا را مستقیما ارزیابی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید