نام ایران از لیست سیاه پولشویی حذف نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارگروه اقدام مالی با حفظ ایران در لیست سیاه پولشویی اعلام کرد تا زمانی که کل برنامه اقدام تکمیل نشود، نام ایران همچنان در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی می ماند.

به گزارش خبرگزاری‌ها کارگروه اقدام مالی در جدیدترین گزارش خود که بر روی پایگاه اینترنتی این نهاد قرار گرفته است اعلام کرد ایران در ژوئن 2016 از تصویب و تعهد بالای ایران به برنامه اقدام جهت مقابله استراتژیک با پولشویی و تامین مالی تروریسم و تصمیم این کشور برای بهره گیری از کمک‌های فنی در اجرای برنامه اقدام استقبال کرد.

این نهاد بین المللی افزود: «بر این اساس، در ژوئن 2016 کارگروه اقدام مالی اقدامات متقابل علیه ایران را برای مدت 12 ماه تعلیق کرد تا پیشرفت ایران در اجرای برنامه اقدام را رصد کند.اگر کارگروه اقدام مالی در پایان این بازه زمانی به این نتیجه برسد که ایران پیشرفت کافی در اجرای برنامه اقدام نداشته، درخواست این گروه برای اقدامات متقابل مجددا برقرار خواهد شد. اگر ایران در بازه زمانی مذکور به تعهدات خود به موجب برنامه اقدام عمل نماید، کارگروه اقدام مالی گام های دیگر را در این باره مورد توجه قرار خواهد داد.»

این گزارش در ادامه نوشته است: «تا زمانی که کل برنامه اقدام تکمیل نشود، نام ایران همچنان در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی می‌ماند. تا زمانی که ایران اقدامات لازم برای مقابله با کوتاهی‌های اشاره شده در برنامه اقدام را اجرا کند، کارگروه اقدام مالی همچنان نگران ریسک تامین مالی تروریسم در ایران و تهدید ناشی از آن بر سیستم مالی بین المللی خواهد بود».

بنابراین، کارگروه اقدام مالی از اعضای خود می‌خواهد که بر اساس توصیه شماره 19 گروه مالی، همچنان به موسسات مالی شان توصیه کنند که در ارتباطات و تعاملات مالیشان با اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی میزان بالایی از احتیاط را رعایت کنند. کارگروه اقدام مالی همچنین به ایران توصیه می‌کند که به طور کامل کوتاهی‌ها در زمینه مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را برطرف کند. کارگروه اقدام مالی تاکید کرده که به تعامل نزدیک با ایران و رصد دقیق پیشرفت‌های صورت گرفته در اقدامات این کشور ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید