نائب رئیس مجلس ایران، خواستار احضار روح رفسنجانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

علی مطهری، نائب رئیس مجلس ایران در پاسخ به مشاور فرمانده سپاه ایران برای معرفی افراد نظامی که پس از حوادث انتخابات 84 محکوم شده‌اند، خواستار احضار روح هاشمی رفسنجانی برای پاسخ به این سوال شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی مطهری نماینده مجلس ایران خواستار احضار روح هاشمی رفسنجانی شده تا افراد نظامی که پس از انتخابات در ایران به زندان محکوم شدند، را معرفی کند.

مطهری چندی پیش در خاطره‌ای که از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نقل کرده، گفته که هاشمی رفسنجانی "2 بار" به او گفته بود "بعد از انتخابات سال ٨٤ من از دخالت برخی افراد یک نهاد نظامی شکایت کردم و 110 نفر از آنها به زندان‌های کوتاه‌مدت محکوم شدند و اسناد آن را نزد خود دارم".

در پاسخ به این موضوع، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده سپاه ایران خطاب به مطهری گفت: "ما 109 نفر را فاکتور می‌‌گیریم، شما فقط یک نفر از آن 110 نفر را که در دادگاه محکوم شده است، به ما معرفی کن!"

علی مطهری در پاسخ به درخواست مقدم‌فر گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، گفت: «آقای مقدم‌فر مشاور فرمانده محترم سپاه در ارتباط با خاطره‌ای که من از مرحوم آیت‌الله هاشمی نقل کردم توضیح خواسته است. این خاطره را آقای هاشمی دو بار برای من نقل کرد، فرمود: «بعد از انتخابات سال 84 من از دخالت برخی افراد یک نهاد نظامی شکایت کردم و 110 نفر از آنها به زندان‌های کوتاه مدت محکوم شدند و اسناد آن را نزد خود دارم.» ایشان می‌گفت: «من این موضوع را به اطلاع مقام رهبری هم رساندم و گفتم به خاطر مصلحت نظام از آنها می‌گذرم».

نائب رئیس مجلس ایران افزود: «حالا آقای مقدم‌فر از من خواسته است اسم یکی از آن 110 نفر را بگویم. به ایشان می‌گویم بروند سراغ افرادی که احضار روح می‌کنند و از طریق احضار روح آن عزیز از دست رفته اسامی را به دست آورند.»

مشاور فرمانده سپاه ایران نیز در پاسخ مجدد به مطهری گفت: « ظاهراً ایشان دکترای فلسفه دارد، آیا این پاسخ به سؤال این‌جانب بویی از منطق و استدلال دارد؟ ... ارتباط با اجنه و احضار ارواح جزء آداب منحرفان و رمالان و جن‌گیران است، لذا تعجب می‌کنم که چطور آقای مطهری به این روش‌ها علاقه نشان می‌دهد و دیگران را هم به به‌کارگیری آن ارجاع و سوق می‌دهد...آیا این نوع ادبیات سخیف و این گونه رفتار سیاسی شأن و منزلت عالی‌ترین نهاد قانونگذاری را در جامعه به‌ویژه نزد فرهیختگان تنزل نمی‌دهد؟ انتظار عقلانی از چنین فردی این است از رفتار غیرشرعی خود عذرخواهی کند و ارزش‌های اسلامی و شرعی را پای منافع زودگذر سیاسی ذبح نکند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید