معاون احمدی نژاد: من سردار اسلام طارق بن زیاد هستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حمید بقایی که در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، معاون اجرایی او و رئیس میراث فرهنگی بود، پنجشنبه 23 فوریه، در نشستی برای تشریح برنامه‌های انتحاباتی خود، خودر ا «طارق بن زیاد» نامید.

حمید بقایی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران، نامزد شده است.

بقایی در سخنرانی خود گفت: «من مثل اون طارق بن زیادم؛ من می‌رم تو صحنه؛ عقب‌نشینی ندارم؛ کشتی‌ها را آتیش زدم؛ هر کی هر کاری میخاد بکنه».

احمدی نژاد هم چنین تعبیرهایی از خود دارد از جمله این‌که در دوره ریاست‌جمهوری پس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به دیدار جوادی آملی از مراجع تقلید در قم رفت و گفت که هنگام سخنرانی، مشاهده کرد که «هاله‌ای از نور» او را پوشاند.

در دایره المعارف های اینترنتی درباره طارق بن زیاد، چنین نوشته شده است: «طارق بن زیاد (تولد 76 هجری برابر با 670 میلادی) سردار مسلمان بود که در زمان ولید بن عبدالملک اموی، اسپانیا را تسخیر کرد. تنگهٔ جبل‌الطارق به نام او است. او که در سال 720 میلادی از دنیا رفت در قبیله‌ای بربری به نام صدف در مراکش به دنیا آمد.

مسلمانان و بربرهای شمال آفریقا در سال 710 میلادی تحت فرماندهی طارق بن زیاد که خود ازآفریقاییان بربر و یکی از افسران برجستهٔ موسی بن نصیر فرمانروای آفریقا بود، با 12 هزار مرد جنگی از تنگهٔ جبل الطارق گذشته در اندک زمانی بخش عمدهٔ شبه جزیره ایبری را به تسخیر در آوردند.

طارق بن زیاد که مردی هوشیار و شجاع بود به محض ورود به اسپانیا دستور داد کشتی‌های جنگی سپاهش سوزانده شوند تا سربازان فکر فرار یا بازگشت را از سر خود بیرون کنند. بدین ترتیب برای اولین بار زمینهٔ حضور نظامی مسلمانان در اروپا فراهم شد».

به گزارش خبرگزاری‌ها، بقایی گفت نامزدی او مستقل از گروه‌ها و جریان‌های سیاسی موجود در ایران است.

بقایی در نامه اعلام نامزدی خود به ضرورت همبستگی ملی» اشاره کرده است.

پیش از این محمود احمدی نژاد گفته بود که در انتخابات پیش رو از هیچ شخص یا گروهی حمایت نخواهد کرد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران حدود دو سال پیش از بازداشت حمید بقایی خبر داد. چند ماه بعد اما، با تبدیل قرار بازداشت به کفالت،بقایی آزاد شد. دلیل این بازداشت تا کنون به طور رسمی اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید