گزارش‌هایی از خودکشی یک دختر کُرد در پی «تجاوز» در بازداشتگاه اداره اطلاعات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت خبری «مروفایتی» از خودکشی یک مهندس جوان کرمانشاهی به دلیل تجاوز جنسی به او در بازداشتگاه وزارت اطلاعات خبر داده است.

در این گزارش آمده است که مهندس مهدیس میر قوامی بلافاصله بعد از بیرون آمدن از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات کرماشان (کرمانشاه)، «به دلیل تجاوز ماموران اطلاعاتی» به زندگی خود پایان داد.

این گزارش چهارشنبه 22 فوریه منتشر شده و در آن آمده است که مهدیس میرقوامی روز سه‌شنبه 24 ژانویه به اداره‌ اطلاعات احضار و به مدت دو روز در این اداره در بازداشت بود، که بلافاصله بعد از بیرون آمدن از بازداشگاه اقدام به خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داده است.

بنا بر این گزارش، وب‌سایت هنگاو نیز ضمن انتشار این خبر اعلام کرده است که این مهندس جوان با استفاده از قرص برنج اقدام به خودکشی کرده، که بعد از مدت کمی در جانش را از دست داده است.

این گزارش می‌افزاید همزمان با خودکشی مهدیس میرقوامی نیروهای اطلاعاتی خانواده‌ی وی را مورد تهدید جدی قرار داده بودند، که از اعلام خبر خودکشی فرزندشان خودداری کنند، که به دلیل تهدیدات وزارت اطلاعات این خبر رسانه‌ای نشده بود.

سایت مروفایتی افزوده است که پیشتر حنانه شلیر فرهادی دارای مدرک لیسانس و از اهالی کرماشان (کرمانشاه) که به مدت 4ماه در بازداشت نیروهای اطلاعاتی بود، بلافاصله بعد از آزادی از بازداشتگاه اطلاعات کرماشان به زندگی خود پایان داد.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید