هجوم تندروها حزب اللهی به اتوبوس حامل متهمان حمله به سفارت سعودی برای فراری دادن آنها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

منابع اصلاح طلب در ايران گزارش داده اند كه تعداد 30 موتورسوار موسوم به تندروهاى حزب‌الله وابسته به «هیئت مذهبی طلیعه کرج»، به اتوبوس حامل متهمان حمله به سفارت سعودی به قصد فرارى دادن متهمان حمله کردند.

سايت«آمدنیوز» از یک مقام ارشد قضایی در قوه‌ی قضاییه نقل كرده که روز دوشنبه بیست‌وپنجم بهمن‌ماه ۱۳۹۵، بیش از سی موتورسوار موسوم به حزب‌الله به اتومبیل حامل دو متهم امنیتی حمله به سفارت پادشاهی سعودی حمله کرده‌ و قصد داشتند تا با مسدود کردن مسیر حرکت اتومبیل و توقف آن، «معظمی» و «احسان بابایی» دو متهم حمله به سفارت سعودی را ربوده و فراری دهند".

بنا به اين گزارش ، این تعرض در بزرگراه شهید چمران تهران اتفاق افتاده و این افراد تصور می‌کردند که «حسن کردمیهن» متهم ردیف اول حمله به سفارت پادشاهی سعودی نیز در اتومبیل مخصوص حمل متهمان زندان اوین حضور دارد.

پس از تماس مأموران داخل اتومبیل با زندان اوین و بر اساس دستور صادره توسط مقامات زندان، این اتومبیل از ادامه‌ی مسیر به سمت دادگاه منحرف و به سمت زندان اوین بازگشته است.

پس از ورود اتومبیل حمل متهمان به زندان اوین، این موتورسواران با حضور انبوه خود در مقابل این زندان، اقدام به سردادن شعارهایی با مضمون «رهایی حسن کردمیهن» و لزوم «تبعیت از ولایت فقیه» کرده و خواستار آزادی متهمان حمله به سفارت سعودی از زندان شده‌اند.

سات " آمد نيوز " مدعى شده كه تاکنون دست‌کم پنج تن از متهمان حمله به سفارت سعودی بازداشت و در زندان اوین به سر می‌برند.

در 26 دسامبر گشته، پنج تن از متمهمان به هجوم به به سفارت پادشاهى عربى سعودى در تهران که به ۶ ماه حبس محکوم شده بودند، به حکم شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کارکنان دولت اعتراض کردند.

برخى خبرگزاری هاى ايران، از مصطفی شعبانی وکیل چند تن از متهمان در اظهاراتى نقل كرده بودند كه " از مجموع ۲۰ متهم این پرونده، آن دسته از افرادی که تبرئه شدند یا حکم به حبس تعلیقی گرفتند، اعتراض نکردند و پنج نفر که به ۶ ماه حبس محکوم شده بودند، به رأی دادگاه اعتراض کردند".

شعبانى گفته هنوز به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشده زیرا حکم یکی از متهمان به صورت غیابی صادر شده بود که آن فرد تقاضای واخواهی کرد و باید تعیین تکیلف شود”.

پيشتر ، منابع نزديک به "جنبش سبز" در ايران فایل صوتی جديدى حاوى مكالمات «حسن کردمیهن» آمر و سازماندهی کننده حمله به سفارت سعودى در تهران، منتشر كردند كه نشان مى دهد او طبق آنچه در يكى از مكالمات تلفنى اش اظهار كرده ، تشويق و هدايت حمله به سفارت و آتش زدن و غارت اموال و اسناد سفارت را با "چراغ سبز دولت و نظام" انجاد داده و همراهى نيروى انتظامى و عدم ممانعت مهاجمان هم به همين دليل بوده است.

كرد ميهن خطاب به اعضاى «مؤسسه نور معرفت» كه يك "گروه فشار" متشكل از تعدادى از بسيجيان تندروست ، مى گويد كه مدارک سفارت را در مقابل پول براى او بياورند و ساختمان سفارت را آتش بزنند.

سايت " آمد نيوز" در گزارشى تاكيد كرده كه " سردار محمدباقر قالیباف شهردار تهران، به عنوان بزرگترین حامی حمله به سفارت سعودی پشت پرده جریان تجهیز این نیروها برای حمله به سفارت قرار دارد".

در این فایل صوتی که از مجموع چندین فایل صوتی در «تلگرام» به دست آمده و در ادیت به هم چسبیده شده، «حسن کردمیهن» مسئولین کشور را به همراهی با معترضین و نشان دادن چراغ سبز توسط دولت و نیروی انتظامی معرفی می‌کند و بارها عنوان می‌کند که «اسناد سفارت سعودیه» را خریداری می‌کند و از مهاجمان می‌خواهد که ساختمان سفارت را به آتش بکشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size