دادستان کل ایران زندانیان در اعتصاب غذا را تهديد كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دادستان کل ایران با تهديد زندانيان در اعتصاب غذا به اجراى آنچه را که «عدالت الهى» نامید، اعتصاب غذاى زندانیان معترض را «مظلوم‌نمایی» خواند.

به گزارش خبرگزاری «مهر»، محمد جعفر منتظری روز شنبه 18 فوریه در يک سخنرنانى در اراک گفته زندانیان در اعتصاب غذا باید بدانند که اگر در نتیجه اعتصاب غذا از «زیر تیغ عدالت قوه قضائیه و دادگستری» بگریزند، باز هم از «نفرین و عاق پدر» و «عدالت خداوند» گریزی نخواهند داشت.

در روزهای اخیر محمد خزعلی که پس از بازداشت دست به اعتصاب غذا زد، آزاد شد. احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی مقیم سوئد نیز در پی اعتصاب غذا به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد. به علاوه اين تن ، آرش صادقی در اعتراض به بازداشت همسرش به دلیل نوشتن یک داستان کوتاه چاپ‌نشده علیه سنگسار دست به اعتصاب زد و کاربران توئیتری در حمایت از او یک «طوفان توئیتری» برپا کردند.

فعالان ايرانيى كمپينى را نيز در حمایت از علی شریعتی که در اعتراض به حکم پنج‌سال زندان به دلیل شرکت در تجمع علیه اسیدپاشی دست به اعتصاب غذا زده‌ بود.

ديگر زندانيان سياسى و عقيدتى مانند سعید شیرزاد، محمدرضا نکونام، حسن رستگاری، مهدی کوخیان نیز در اعتراض به موارد مختلف در روزهاى گذشته دست به اعتصاب غذا زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید