جنتی: سیاست مخالفان دولت برای خارج کردن روحانی از صحنه شکست خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

علی جنتی وزیر سابق ارشاد در مصاحبه‌ای گفته است که مخالفان روحانی سه برنامه برای خارج کردن وی از صحنه سیاسی در پیش گرفته بودند.

جنتی که در جمع اعضای شورای سیاستگذاری کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه سخن می گفت افزود:« سیاست خسته کردن روحانی و به انصراف رساندن او از حضور در انتخابات شکست خورده و روحانی در انتخابات آتی ریاست جمهوری شرکت می‌کند».

جنتی افزود :«مخالفان دولت ابتدا سیاست خسته کردن روحانی و دولت و به انصراف رساندن او از حضور در عرصه انتخابات را در پیش گرفتند و رسانه های وابسته به آنان هم برای تحقق این سیاست در طول این مدت حتی یک تیتر مثبت در باره عملکرد های دولت منتشر نکردند».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، جنتی با اشاره به نقش موثر آیت الله هاشمی در شرایط حساس انقلاب گفت:«در هفته‌های آخر حیات پر برکت این شخصیت اعتدالی آیت الله هاشمی از آقای روحانی خواسته بودند که با حضور در دور بعدی انتخابات این مسیر عقلانی و همراه با تدبیر را ادامه دهند».

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه درباره سیاست و برنامه دوم مخالفان دولت گفت :«سیاست دوم مخالفان دولت تک دوره‌ای شدن روحانی و دمیدن در این فکر از طریق رسانه‌ها است، آنها همزمان تلاش کردند با تاثیر گذاری بر برخی شخصیت ها و نهادها برطبل زاویه دار بودن رئیس‌جمهوری با رهبری بکوبند که حمایت‌های رهبری در برهه های مختلف از کلیت برنامه‌ها و اقدامات دولت این سیاست تخریبی هم به شکست انجامید».

وزیر سابق ارشاد تصریح کرد:« این روزها مخالفان دولت و روحانی سیاست کاهش آرا و یا رای نیاوردن روحانی را در دستور کار قرار داده اند و مذبوحانه دنبال این پروژه هستند، بنابراین ما هم باید تلاش کنیم با اعتماد آفرینی و معرفی کار های دولت ، رییس جمهوری روحانی که تجربه های ارزشمندی به دست آورده اند با رای بالا ایشان مجددا انتخاب شده و این سیاست مخالفان عقلانیت و اعتدال هم به شکست بیانجامد».

وی با اشاره به فراز و نشیب های حزب اعتدال و توسعه خاطر نشان کرد:«در دوره احمدی نژاد احساس ما این بود که همه تلاش‌ها برای انحلال این حزب است و حتی بعد از مناظره مشهور دبیرکل این خصومت با حزب شدیدتر و جنبه عناد گرفت».

عضو شورای مرکزی اعتدال و توسعه بابیان این که کشور و نظام جمهوری اسلامی برای ادامه مسیر مدبرانه و عقلانی خود نیازمند افراد دانشمند و با تجربه برای اداره امور کشور است اظهار کرد:« کانون فرهنگیان حزب اعتدال می تواند به نمایندگی از جامعه معلمان شریف به عنوان اتاق فکری خوب برای حزب و حتی کشور و نظام عمل کند تا سرمایه اجتماعی عظیم اعتماد و حمایت معلمان و اولیا پشتوانه ارزشمند نظام باشد.»

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با اشاره به اهمیت همراهی فرهنگیان در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی تصریح کرد :«کانون فرهنگیان در این مدت کوتاه از همه تشکیلات حزب بهتر عمل کرده است و اگر حزب اعتدال و توسعه تنها یک کانون فرهنگیان فراگیر داشته باشد می تواند اثرگذاری خود را در جامعه به شکل مطلوب ایفا نماید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید