شوارى ملى مقاومت ایران: سپاه پاسداران 14 مرکز آموزشى براى نیروهای خارجی دایر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

«شوراى ملى مقاومت ایران» اپوزسیون خواستار براندازى نظام جمهورى اسلامى در ایران، سه‌شنبه 14 فوریه، با برگزارى کنفرانسى مطبوعاتی در واشینگتن، فاش کرد که سپاه پاسداران 14 مرکز آموزشى براى «تروریست‌ها» و گروه‌هاى شبه نظامى خارجى وابسته به تهران در نقاط مختلف ایران دایر کرده است.

علیرضا جعفرزاده، معاون نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا در ابتداى این کنفرانس مطبوعاتى گفت : «مرکز و نقطه کانونی تروریسم، بنیادگرایی و دخالت در منطقه رژیم بنیادگرای حاکم بر ایران است».

وى با اشاره به اینکه در ماده 151 قانون اساسی ایران ، وظیفه سپاه پاسداران به عنوان «حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن» تعریف شده است، افزود: «به عبارت دیگر سپاه پاسداران ستون فقرات دستگاهی است که برای حفظ دیکتاتوری بنا شده است. این دیکتاتوری خود بر سه پایه استوار است: اولا سرکوب در داخل ایران، ثانیا صدور تروریسم و بنیادگرایی خارج مرزهای ایران، ثالثا تولید بمب هسته‌ای و موشک‌هایی که قادر به حمل بمب هسته‌ای هستند به منظور ارعاب سایر کشورها».


مراکز آموزشی نیروی سپاه قدس

جعفر زاده با ارائه گزارشى مفصل و اطلاعاتى که اعلام کرد از طریق شبکه اجتماعی «سازمان مجاهدین خلق ایران» که مؤسس شوارى ملى مقاومت است، در داخل کشور گردآوری و مستند شده‌اند ، گفت: «سپاه پاسداران به عنوان بخشی از استراتژی رژیم برای گسترش دخالت‌های خود در خارج ایران به ویژه در کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق، یمن، بحرین و افغانستان اقدام به ایجاد یک معاونت بزرگ در نیروی قدس، بازوی خارج کشوری خود، برای آموزش دادن به مزدوران خارجی خود کرده است».

بنا به این گزارش، جعفرزاده افزود: «این معاونت مورد توجه شخص خامنه‌ای بوده و به اعتراف سرتیپ پاسدارخسرو عروج فرمانده اسبق این معاونت و مشاورعالی فرمانده سپاه، خامنه‌ای در بازدید مستقیم از نیروی قدس، این مرکز را مورد تشویق خاص قرار داده است».

او ادامه داد: «برای کشورهایی که در آن رژیم درگیر جنگ جبهه‌ای می‌باشد، هر ماه صدها نفر از کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان و لبنان در این پایگاه‌ها، آموزش‌های نظامی دیده و برای جنگ افروزی در کشورهای منطقه به این کشورها اعزام می‌شوند. گروه‌های کوچک‌تر دیگری هم برای اقدامات تروریستی و عملیات در سایر کشورها آموزش می‌بینند. بعد از سال 2012 حجم آموزش مزدوران خارجی در پادگان‌های نیروی قدس افزایش پیدا کرده است».


معاونت(گروه) آموزش نیروی قدس

اطلاعات منتشر شده از سوى شوارى ملى مقاومت ایران تاکید مى‌کند که «معاونت(گروه) آموزش نیروی قدس»، یکی از مهم‌ترین بخش‌های سپاه قدس را تشکیل می‌دهد.

این گزارش ادامه می‌دهد: «مرکز این معاونت در پادگان امام علی واقع در کیلومتر 20 اتوبان تهران کرج ، بلوار اردستانی، در اواخر خیابان سروان قرار دارد. در این محل چند پادگان سپاه در یک مجموعه بزرگ قرار دارند که در سمت جنوب شرقی این مجموعه پادگان امام علی قرار دارد. فقط وسعت پادگان امام علی حدود 10 هکتار می‌باشد(350 متر در 330 متر). بخش دیگری از این مجموعه پادگان موسوم به پادگان مصطفی خمینی بخش لجستیک همین پادگان امام علی است که دارای درب ورود و خروج جداگانه‌ای است».

شورای ملی مقاومت ایران مى گوید تاکنون 14 مرکز آموزشی این معاونت را شناسایی کرده است.


سازماندهی و فرماندهی

طبق اطلاعات ارائه شده در کنفرانس مطبوعاتى شوراى ملى مقاومت ایران، فرمانده معاونت وگروه آموزش نیروی قدس یکی از فرماندهان قدیمی نیروی قدس است که با قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ارتباط دارد.

در این گزارش آمده است: «فرمانده این گروه تا سال 2015 برای چند سال سرتیپ پاسدار رحیمی بود. قبل از رحیمی سرتیپ پاسدار خسرو عروج این سمت را بعهده داشته است. پاسدار عروج در حال حاضر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران است. وی قبلا فرمانده نیروهای سپاه در لبنان بوده و ارتباط نزدیکی با حزب الله لبنان داشته و در جنگ 33 روزه در لبنان بوده و از دوستان عماد مغنیه از فرماندهان حزب الله بوده است».

بنا بر این گزارش: «جانشین فرمانده معاونت آموزش نیروی قدس از سال 2014، سرتیپ پاسدار سید شفیع شفیعی بود. او پیش از این در سوریه مستقر بود. او در سال 2016 مجددا به سوریه منتقل شد که در 17 ماه اردیبهشت سال 1395 (می 2016) بعد از بازگشت در درگیری‌های منطقه خان طومان در اطراف حلب کشته شد».


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید