تجمع اعتراضى اهوازى‌ها مقابل استاندارى براى دومین روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

هزاران شهروند اهوازى سه‌شنبه 14 فوریه، براى روز دوم با برگزارى تجمع اعتراضى مقابل استانداری ، خواستار استعفاى استاندار و مسئولان در اعراض به وضعیت ریزگردها و قطع پیاپی برق، آب و خدمات در شهر شدند.

جمعيت زيادى در مركز شهر و ديگر مناطق در خيابان‌هاى مختلف شهر تجمع كرده، به سمت ساختمان استاندارى حركت كرده و به تجمع كنندگان پيوستند. با افزایش جمعیت معترض، مسیرهای منتهی به استانداری خوزستان مسدود شده است.

تجمع‌کنندگان خواستار پاسخگویی دولت در خصوص ادامه مشکلات قطعی آب و برق و عدم چاره‌اندیشی اساسی برای حل مشکل ریزگردها شدند.

با وجود اعتراض گسترده و شدید مردم ، هیچ یک از مسئولان دولتی حاضر به حضور در میان آن‌ها و ارائه پاسخگویی نشده است.

به گزارش خبرگزارى فارس، صبح سه‌شنبه نیز مردم برخی مناطق اهواز ازجمله پادادشهر، فرهنگ‌شهر و ... با قطعی آب و برق مواجه بودند.

سه نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت، جدیت لازم را برای حل مشکل ریزگردها دارند، تصریح کردند: «معضل ریزگردها با اجرای طرح ملی رفع می شود».

از سوى ديگر ، سه نماینده استان خوزستان در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس ايران در نشست خبری گفتند كه اين استان از ابتدای دهه 80 با این پدیده روبه رو است که یکی از دلایل آن کمبود آب در این استان است.

همايون يوسفى نماینده اهواز در مجلس گفت: «هفت کانون داخلی ریزگردها مساحتی در حدود 350 هزار هکتار دارد که اگر این کانون ها کنترل شود 40 یا 50 درصد شدت گرد و غبار کمتر می شود».

يوسفى تاكيد كرد: «متاسفانه به فاصله 15روز دو بار مردم خوزستان به ویژه اهواز با قطعی آب، برق و تلفن روبه رو بودند».

همچنین جواد کاظم نسب دیگر نماینده اهواز گفت: «بیش از 15 روز از ورود گرد و غبار و فلج شدن زندگی مردم در خوزستان می‌گذرد ولی مشکلات مردم این استان حل نشده و ما باز هم شاهد بحران در خوزستان هستیم».

وی با بیان اینکه قطعی برق، آب و تلفن زندگی روزمره مردم را فلج کرده، اظهارکرد: «همه این مشکلات ناشی از بی‌توجهی و بی‌تفاوتی وزارت نیرو است».

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: «وزارت نیرو در این مدت عملکرد بسیار بدی داشته است، چون باید ایستگاه‌ها و پست‌های برق به صورت مرتب دو بار در سال با آب مقطر و در برخی از شهرستان ها پنج بار شستشو داده می‌شد، که این کار صورت نگرفته است».

کاظم نسب ادامه داد: قطعی ژنراتورها و مدارهای برق که کمک به تصفیه خانه و آب‌رسانی می‌کند عامل قطعی آب شده بطوری که در هشتم و نهم بهمن مردم خوزستان 48 ساعت قطعی آب و برق داشته و همین موضوع در روزهای 28 و 29 بهمن نیز تکرار شد».

وی در پاسخ به این سوال که چرا آب کارون در این شرایط می خواهد انتقال پیدا کند اظهارکرد: «انتقال صورت گرفته غیر عاقلانه و بدون مجوز بوده که حتی محیط زیست نیز راضی به انجام این پروژه نبود».

وی افزود: «موضوع تفحص از پروژه انتقال آب موسوم به بهشت آباد در کمیسیون کشاورزی مطرح و به تصویب رسیده و انتظار می‌رود با همت نمایندگان خوزستان و نظر رئیس مجلس از اجرای این طرح جلوگیری شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید