واکنش لاریجانی به پیشنهاد خاتمی در باره طرح «آشتی ملی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه ایران در واکنش به طرح «آشتی ملی» که از سوی محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق این کشور مطرح شد گفت که «آشتی ملی جایی معنا دارد که اختلاف اساسی وجود داشته باشد.»

به گزارش سایت دیگربان، لاریجانی گفت:«مردم پای مصالح انقلاب اختلافی ندارند و با وجود اختلاف سلیقه‌هایی که دارند همیشه وحدت دارند.»

وی اضافه کرده «ممکن است بین مسئولین و یا بین مردم اختلاف سلیقه باشد؛ اما در آرمان‌های اصلی انقلاب که استقلال، عزت، توانمندی و قدرت کشور است هیچگاه با هم اختلاف ندارند.»

محمد خاتمی٬ رئیس جمهوری پیشین چند روز پیش با صدور پیامی کم‌سابقه٬ مردم ایران را به «آشتی ملی» از طریق شرکت در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن دعوت کرده بود.

تاکنون گزارشی از شرکت محمد خاتمی در این راهپیمایی منتشر نشده است. خاتمی سال‌هاست که در هیچ‌یک از برنامه‌های عمومی در ایران شرکت نمی‌کند.

گفتنی است که محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران، از سال 2009 تاکنون به علت جانبداری از میر حسین موسوی و کروبی رهبران جنبش سبز در انتخابات از سوی مقامات تندرو جمهوری اسلامی به عنوان یکی از عاملان فتنه توصیف شده و از آن تاریخ ممنوع التصویر و ممنوع السفر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید