احمدی‌نژاد: از هیچ جناحی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نمی‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران که از سوی آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری منع شده است، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در این انتخابات از هیچ جناحی حمایت نمی‌کند.

به گزارش سایت دمادم، محمود احمدی نژاد با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن رد برخی شایعات درباره حمایت وی از یک کاندیدای خاص اعلام کرد: «اینجانب عضو هیچ جناح، حزب و گروهی نیستم و از هیچ فرد یا جناح، حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد».

احمدی نژاد تاکید کرده که «این موضع قطعی و غیرقابل تغییر» او است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران پیش از این احمدی‌نژاد را از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری منع کرده بود.

او در جلسه درس خارج فقه خود در پنجم مهرماه سال جاری گفته ‌بود:« یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم صلاح نمی‌دانیم شما در فلان قضیه شرکت کنید».

این سخنان خامنه‌ای به بحث کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده پایان داد و رئیس جمهوری پیشین در نامه‌ای تبعیت خود را از این نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

احمدی‌نژاد در بند سوم بیانیه خود نوشته است: «ممکن است برخی افراد یا جریانات و جناح ها به خاطر منافع گروهی، اخبار و شایعاتی تحت عنوان حمایت از شخص خاصی به نقل از اینجانب منتشر نماید. صریحاً اعلام می‌نمایم که این نوع شایعات و اخبار حتی اگر از زبان نزدیکان اینجانب باشد، خلاف واقع است و قویا تکذیب می‌شود».

احمدی نجاد در پایان اطلاعیه خود از رهبر ایران تشکر و قدردانی کرده است.

در آبان‌ماه سال جاری اعلام شد که حامیان احمدی‌نژاد تحت نام جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی (یکتا) می‌خواهند وارد کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری شوند.

یکتا یک تشکل اصولگراست که برخی اعضای دولت‌های احمدی‌نژاد و نمایندگان مجلس نهم در آن حضور دارند. این گروه دو سال پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی در ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ تشکیل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید