۱۰ تصویر از مد خیابانی در ایران که برداشت ذهنی شما را برهم می‌زند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در اول ماه فوریه روز جهانی حجاب جشن گرفته می‌شود. این روز نخستین بار در سال ۲۰۱۳ برگزار شد تا علت پوشش حجاب را به جهان توضیح دهد.

این روز برای حمایت از افرادی که مایل به پوشیدن حجاب هستند نیز برگزار می‌شود، تا آنها مورد خشونت و رانده شدن قرار نگیرند.

در واقع پیامی که این مناسبت می‌فرستند می‌گوید، همانطور که بی‌حجابی یک انتخاب است، پوشیدن حجاب نیز یک انتخاب است که هیچکدام از این دو گزینه را نباید با زور اعمال کرد.

بحث‌های زیادی در مورد قانون حجاب در ایران مطرح می‌شود. در این کشور حجاب اجباری است و رسانه‌ها در ارائه تصویر زن غمگین و ناتوان ایرانی مقصر هستند. اگرچه که در بعضی از موارد این موضوع صادق است، اما بدون تردید این توصیفی دقیق از زن مدرن در ایران نیست زیرا اکثریت زنان راه‌های میان‌بر برای دور زدن اجبار در پوشش را آموخته‌اند که شاید هدف گریز از حجاب نیست بلکه گریز از اجبار آن است.

سایت Bored Panda برای محو تصویر ذهنی از زن با پوشش حجاب که ضعیف و ناتوان وانمود می‌شود، مجموعه‌ای از تصاویر زنان ایرانی را برگزیده که همگی حجاب دارند و واقعا تحسین‌برانگیز هستند. بیشتر این عکس‌ها از وبلاگی به نام The Tehran Times گرفته شده که اولین وبلاگ خیابانی در تهران، با هدف نمایش خلاقیت و سلیقه زنان جوان ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size