شرکت‌های هواپیمایی هندی پروازهای خود به ایران را متوقف می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند شرکت‌ هواپیمایی هندی، به دلیل تغییرات اوضاع سیاسی منطقه و جهان تصمیم گرفته‌اند پروازهای مستقیم خود به ایران را متوقف کرده و تهران را با مقاصد دیگری در منطقه جایگزین کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شرکت های هواپیمایی هندی بر سر دوراهی احیا تا توقف برنامه‌های خود برای برقراری پروازهای مستقیم به مقصد ایران قرار گرفته اند.

تسنیم به نقل از منابع آگاه گزارش کرده است، شرکت ایر ایندیا اکسپرس اکنون در حال بازنگری در طرح های خود برای برقراری پروازهای مستقیم به مقصد تهران است. این پروازها قبلا قرار بود اواخر امسال برقرار شود. این شرکت هوانوردی طرح های جایگزینی نظیر پرواز دهلی-تاشکند-آلماتی یا دهلی-دوحه-بحرین را آماده کرده تا در صورتی که شرایط ژئوپلتیک آغاز پروازها به مقصد ایران را دشوار کرد، این طرح ها به اجرا گذاشته شود.

شرکت هندی گو ایر هند هم که در حال برنامه ریزی برای گنجاندن تهران به عنوان یکی از اولین مقاصد پروازهای بین المللی اش بود، فعلا این طرح ها را متوقف کرده است. این شرکت قصد دارد پروازهای بین المللی خود را از اواخر امسال برقرار نماید.

شرکت جت ایرویز سال گذشته طرح هایی را برای پرواز به تهران اعلام کرده بود، اما به گفته منابع اگاه به دلیل تنش های اخیر در روابط ایران و آمریکا فعلا این طرح ها را متوقف ساخته است.

پیش از این شیامسوندر، رئیس شرکت ایر ایندیا، از ارسال نامه‌ای به "اکسیم بانک" آمریکا خبر داده بود و از این بانک درباره روابط شرکت متبوعش با ایران کسب تکلیف کرده بود. شرکت ایر ایندیا با وام‌هایی که از اکسیم بانک گرفته، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از شیامسوندر گزارش کرده بود، این شرکت قصد دارد چهار پرواز در هفته از دهلی نو به تهران برقرار کند. این مسیر پروازی به علت علاقه مندان به سفر به هند و دانشجویان ایرانی از ظرفیت بالایی برخوردار است .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید