حسن روحانی: واشنگتن از تهدید ایران پشیمان خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس جمهوری ایران با حضور در راه‌پیمایی 22 بهمن گفت: " مسیر ملت ایران کاملاً روشن است و بدن تردید تهدیدکنندگان از راهی که انتخاب کرده‌اند، ‌پشیمان می‌شوند."

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن روحانی با حضور در مراسم 38مین سالگرد انقلاب ایران، ضمن اشاره به حضور مردم در این مراسم، گفت: "این حضور پاسخ حرف‌های نادرست سردمداران جدید کاخ سفید است و مردم با حضور خود به جهان به دنیا اعلام می‌کنند که باید به ملت ایران با زبان احترام و تکریم سخن بگویند و زبان قلدری و تهدید را به کار نبرند."

رییس‌ جمهوری ایران افزود: "ملت ایران در طول 38 سال گذشته نشان دادند که هرکس با زبان تهدید با این ملت سخن بگوید، ملت ایران او را پشیمان خواهد کرد. مسیر ملت ایران کاملاً روشن است و بدن تردید تهدیدکنندگان از راهی که انتخاب کرده‌اند، ‌پشیمان می‌شوند."

در روزهای گذشته دونالد ترامپ، در توئیتر نوشت: "ایران با آتش بازی می‌کند. آنها قدر مهربانی اوباما را ندانستند. من آنطور نیستم." از اولین روزهای روی کار آمدن دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده، روابط دو کشور ایران و آمریکا دچار تنش شد و تعدادی از افراد و نهادهای مرتبط با برنامه موشکی ایران و سپاه قدس تحریم شده و اتباع ایران و شش کشور دیگر از ورود به آمریکا منع شدند. مشاور امنیت داخلی ترامپ، ایران را خطرناک‌تر از داعش خواند و معاون اول ترامپ، ایران را از امتحان جدیت رئیس جمهوری جدید بر حذر داشت. دونالد ترامپ معتقد است که ایران پس از توافق هسته‌ای گستاخ‌تر شده و از ایران خواست با آتش بازی نکند. آلمان نیز توسط وزیر امور خارجه‌اش از تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید