‌کاخ سفید از رهبر ایران خواست متوجه باشد، ترامپ رئیس جمهوری آمریکاست نه اوباما

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید تاکید کرد رهبر ایران باید بداند که یک رئیس‌جمهوری جدید قدرت را در این کشور در دست گرفته است و اگر چنین نکند، خود را دست انداخته است.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید ضمن اعلام این موضوع که دونالد ترامپ "تصمیمات مناسب درباره ایران را اتخاذ خواهد کرد" از رهبر ایران خواست که در نظر داشته باشد، شخص جدیدی هدایت سکان ایالات متحده آمریکا را در دست گرفته است.

اسپایسر به خبرنگاران گفت: "آیت‌الله‌ها خواهند فهمید که رییس‌جمهوری جدیدی آمده است. این رییس‌جمهور بی‌خیال نمی‌نشیند که ایران با تخطی‌هایش، در توافق مشترک شکاف ایجاد کند، بلکه دست به اقداماتی مناسب خواهد زد."

او افزود: "البته رییس‌جمهوری بارها و بارها گفته است که این اقدامات را از پیش اعلام نمی‌کند و هیچ گزینه‌ای را کنار نمی‌گذارد. گمان می‌کنم ایران خود را دست انداخته است اگر فکر می‌کند که رییس‌جمهور جدیدی نیامده است".

در روزهای گذشته دونالد ترامپ، در توئیتر نوشت: "ایران با آتش بازی می‌کند. آنها قدر مهربانی اوباما را ندانستند. من آنطور نیستم."

صبح امروز آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش گفت: " از این آقایی (ترامپ) که آمده متشکریم. تشکر به‌خاطر اینکه زحمت ما را کم کرد و چهره‌ واقعی آمریکا را نشان داد. آنچه که ما در سی و چند سال می‌گفتیم فساد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی و اجتماعی در دستگاه حاکمه آمریکا. این آقا آمد در دوره‌ انتخابات و بعد از انتخابات این را علنی و عریان کرد."

در همین راستا وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد این کشور تصمیمی برای افزودن کشور جدیدی به لیست کشورهایی که شهروندانشان از ورود به آمریکا منع شده‌اند، ندارد. پیشتر گزارش شده بود، آمریکا قصد دارد 12 کشور دیگر را به این فهرست اضافه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید