خبرگزاری‌های ایران سخنان فرمانده سپاه علیه آمریکا را سانسور کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های ایران بخشی از سخنان محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران را درباره آمریکا سانسور کردند.

محمد علی جعفری چهارشنبه 8 فوریه در سخنانی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب در ایران به نقل از یک تحلیلگر وزارت دفاع آمریکا گفت که این کشور چه «در جهان اسلام» و چه «در کل جهان» یک «ببر کاغذی» است.

او افزود که این مساله ناشی «مجد و عظمت انقلاب اسلامی» و «موقعیت جمهوری اسلامی ایران» به عنوان یک قدرت منطقه‌ای است.

ساعاتی بعد اما خبرگزاری‌های ایران از جمله خبرگزاری‌های وابسته به سپاه، سخنان محمد علی جعفری را سانسور کردند.

رادیو فرانسه در این باره گزارش داده که «سپاه نیوز» و «فارس» که هر دو وابسته به سپاه پاسداران ایران هستند، در گزارش هایشان درباره سخنرانی سردار جعفری عبارت «ببر کاغذی» را حذف کردند.

خبرگزاری «مهر» این عبارت را به «روی کاغذ» تبدیل کرد. در این بین خبرگزاری‌های «فارس» و «ایلنا» از کل سخنان فرمانده سپاه پاسداران را از صفحه اصلی و ستون سیاسی خود حذف کردند.

محمد علی جعفری در سخنرانی‌اش مدعی شد: «حتا دشمنان انقلاب اسلامی با اعتراف به مجد و عظمت حکومت اسلامی ایران به دولتمردان آمریکایی توصیه می کنند که تهدید علیه ایران نه تنها بی فایده، بلکه مضر است».

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران هم روز سه‌شنبه، در سخنانی به تهدیدهای دولت جدید آمریکا واکنش نشان داد و از دونالد ترامپ،رییس جمهوری جدید آمریکا، بابت تهدیدهای اخیرش علیه ایران تشکر کرد، زیرا این تهدیدها، به گفته او ، این تهدیدها مهید تحلیل های او درباره ماهیت واقعی آمریکا است.

دولت ترامپ در واکنش به آزمایش اخیر موشکی سپاه پاسداران ایران ۲۵ شخصیت حقوقی و حقیقی وابسته به این نهاد نظامی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

در همین حال منابع آمریکایی اعلام کردند دولت دونالد ترامپدر حال بررسی طرحی است تا سپاه پاسداران ایران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

به گزارش رویترز، این منابع گفتند دولت ترامپ با چندین وزارت‌خانه و سازمان دولتی در باره این تصمیم و پیامد‌های آن مشورت کرده است، و در صورت اجرای آن، به مقرراتی اضافه خواهد شد که افراد و شخصیت‌های حقوقی‌ در ارتباط با سپاه را تحریم کرده است.

همچنین کاخ سفید تاکید کرد رهبر ایران باید بداند که یک رئیس‌جمهوری جدید قدرت را در این کشور در دست گرفته است و اگر چنین نکند، خود را دست انداخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید