شریعتمداری: ترامپ متوجه شده رفقای قبلی او چه کلاه گشادی سر ایران گذاشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نماینده رهبر جمهوری اسلامی ایران در این موسسه که از مخالفان سرسخت برجام است در مصاحبه‌ای گفته که ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود هنوز نمی‌دانست برجام چه امتیاز بزرگ و باد آورده‌ای برای آمریکا فراهم آورده است و به همین علت قول داده بود اگر رئیس‌جمهوری شود برجام را پاره خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شریعتمداری در این باره گفت: «ترامپ حالا متأسفانه سر عقل آمده و متوجه شده رفقای قبلی او چه کلاه گشادی سر ایران گذاشته‌اند، بنابراین نه فقط دیگر حاضر نیست برجام را پاره کند، بلکه اعلام می‌کند با همه توان از آن حمایت خواهد کرد».

گفتنی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بارها از توافق هسته‌ای غرب با ایران انتقاد کرده است و آن را توافقی «بسیار بد» توصیف کرده است. ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و ورود به کاخ سفید، خواهان تعدیل یا اصلاح برجام به سود آمریکا شده است.

مدیر مسئول کیهان در واکنش به اظهارات پیش از انتخابات ترامپ در باره برجام گفته بود «پاره کردن برجام عاقلانه‌ترین کار این دیوانه است و برکات فراوانی برای کشورمان دارد.»

از 20 ژانویه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شد، بحث در باره توافق هسته‌ای(برجام) میان ایران و کشورهای غربی بار دیگر در رسانه‌ها برجسته شد، به ویژه که ترامپ در تبلیغات انتخاباتی گفته بود که برجام را پاره خواهد کرد.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به سخنان ترامپ، گفته است، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا توافق اتمی ایران با قدرت‌های جهانی را نمی‌تواند تحمل کند.

روحانی روز 7 فوریه در یک سخنرانی در تهران درباره مذاکرات اتمی گفته است: «بعضی‌ها که می‌گفتند نباید اصلا با اینها (ایالات متحده آمریکا) حرف بزنیم. نباید به آنها نزدیک شویم. می‌گفتند همین که نشستیم، آنها یک کلاه گشاد دارند که سر ما می‌گذارند. هر چه ما می‌گفتیم عمامه داریم، کلاه سر ما نمی‌رود ولی می‌گفتند یک کلاه خیلی گشاد دارند فوق عمامه».

روحانی با اشاره به بیان «نرمش قهرمانانه» که خامنه‌ای رهبر ایران آن را مطرح کرد، گفت «رهبر انقلاب راه و مسیر مذاکره را با این بیان برای ما باز کرد».

روحانی افزود: «ما با این دو نظر و فتوای سیاسی توانستیم با یک قدرت بزرگ سیاسی ملی و با منطق، استدال و با عزت مذاکرات را به جایی رساندیم که حالا رئیس‌جمهوری جدید آمریکا نمی‌تواند تحمل کند. این توافق را می‌خواند و نمی‌تواند تحمل کند و می‌گوید در تاریخ، این بدترین توافقی بوده که آمریکا آن را امضا کرده است».

ترامپ نیز در واکنش به آزمایش موشکی ایران، این کشور را در توییتر مخاطب قرار داد و ضمن انتقاد از برجام نوشت: "ایران نفس‌های آخرش را می‌کشید و در آستانه فروپاشی بود تا این که آمریکا با توافق هسته‌ای جان دوباره‌ای به آن بخشید: 150 میلیارد دلار".

به گفته ترامپ، ایران "باید سپاسگزار آمریکا باشد که چنین توافق بدی را امضا کرده است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید