ابراز نگرانی جواد ظریف از روزی‌های دشوار پیش‌روی ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با ابراز نگرانی درباره آینده پیش‌روی توافق هسته‌ای گفت:" روزهای دشواری را در پيش‌رو خواهيم داشت".

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با روزنامه "اطلاعات" علیرغم تاکید بر اینکه "اروپا و بقيه دنيا بر اجرای برجام اصرار زيادی دارند" به نارضایتی دولت جدید آمریکا از این توافق اشاره کرد و از آینده پیش روی ایران ابراز نگرانی کرد و گفت: "ممكن است در ماه‌های آينده، كار مقداری دشوارتر شود".

ظریف درباره برنامه احتمالی دونالد ترامپ برای برجام گفت: معتقدم ممكن است ترامپ برای مذاكره مجدد تلاش كند. معلوم است كه نه ايران و نه اروپايی‌ها ‌مذاكره مجدد را نمی‌پذيرند‌.

او به دشواری روزهای پیش‌روی ایران اشاره کرد و افزود: ‌" روزهای دشواری را در پيش‌رو خواهيم داشت ضمن اين‌كه در يک سال گذشته هم روزهای آسانی نداشتيم".

وزیر امور خارجه ایران با اذعان به عدم شناختش از دونالد ترامپ، گفت: "ماجرای ترامپ تحول جالبی است. برای خود من به عنوان فردی كه نزديک 40 سال است سياست آمريكا را دنبال می‌كند فهمش كمی دشوار است‌ اين‌كه چطور آقای ترامپ‌ ‌توانست موفق شود".

در اولین روزهای روی کار آمدن دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده، تعدادی از افراد و نهادهای مرتبط با برنامه موشکی ایران و سپاه قدس تحریم شده و اتباع ایران و شش کشور دیگر از ورود به آمریکا منع شدند.

مشاور امنیت داخلی ترامپ، ایران را خطرناک‌تر از داعش خواند و معاون اول ترامپ، ایران را از امتحان جدیت رئیس جمهوری جدید بر حذر داشت. دونالد ترامپ معتقد است که ایران پس از توافق هسته‌ای گستاخ‌تر شده و از ایران خواست با آتش بازی نکند. آلمان نیز توسط وزیر امور خارجه‌اش از تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید