کشته شدن یک عضو سپاه ايران با تله انفجارى در تلعفر عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌هاى داخلى ايران اعلام کردند ه خيرالله احمدى عضو سپاه پاسداران در استان کرمانشاه ( غرب ايران) با يک تله انفجارى در منطقه تلعفر نزديک به موصل در استان نينوا در شمال عراق کشته شده است.

مسئول روابط عمومی سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه نيز به خبر گزارى " بسيج" گفته که احمدی فر عضو گردان حنین از تیپ نبی اکرم، " در دفاع از حرم آل الله " در شهر تلعفر موصل کشته شده است.

بسيارى از مشاوران و اعضاى سپاه پاسداران ایران همراه با گروه‌هاى شبه نظاميان " حشد الشعبي" عراق در منطقه تلعفر مستقر هستند.

شبه‌نظامیان حشد شعبی که از سوی ایران حمایت می‌شوند در اطراف تلعفر که در مثلث مرزی عراق، سوریه و ترکیه واقع شده، مستقر شده‌اند.

تسلط بر این منطقه می‌تواند یک گذرگاه راهبردی، تا سواحل سوریه، برای حمایت از بشار اسد و پشتیبانی از نیروهای ایرانی حاضر در جنگ سوریه، در اختیار ایران قرار دهد.

ناظران مسائل منطقه بر این باورند که ایران با هدف ایجاد گذرگاهی برای اعزام نیروهای خود از این منطقه به سوریه در این منطقه حساس نظامى عراق حضور دارند.

از سوى ديگر دولت جديد آمريکا مواضعى کاملا مغاير با دولت سابق اين کشور در قبال نفوذ ايران در عراق دارد و در پى کاهش اين نفوذ هست.

دونالد ترامپ رئيس جمهوری ايالات متحدة روز پجنشنبه گذشته در حساب توئیتر خود نوشت: «ایران به سرعت و بیشتر و بیشتر در حال گرفتن عراق است. آن هم بعد از اینکه ایالات متحده سه تریلیون دلار آنجا (در عراق) به باد داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید