فهرست تازه تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران منتشر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا 13 فرد و 12 نهاد را به دلیل ارتباط با برنامه موشکی ایران و سپاه قدس، به فهرست تحریم‌های مرتبط با ایران افزوده شدند.

به گزارش سی‌ان‌ان 13 فرد و 12 نهاد به دلیل فروش یا تلاش برای فروش تکنولوژی و تجهیزات مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شدند. برخی از این افراد یا نهادها از سپاه قدس ایران حمایت کرده و یا آن را نمایندگی کرده‌اند.

پیش از این نیز اعلام شده بود که دولت جدید آمریکا به دستور دونالد ترامپ، تحریم‌های جدید بیشتری علیه افراد و نهادهای ایرانی و یا مرتبط با ایران که در زمان باراک اوباما تحریم شده بودند وضع خواهد کرد. این تحریم‌ها ارتباطی با توافق هسته‌ای ایران و پنج به اضافه یک ندارد.

خبرگزاری ایسنا گزارش کرد، طبق بیانیه خزانه‌داری آمریکا شرکت‌های تحریم شده عبارتند از:

شرکت ستاره شرقی، شرکت آرین دانش، شرکت ساختمانی-تجاری ماهر، شرکت تجاری-انرژی میراژ، شرکت بین‌المللی ام کی اس، شرکت صادرات واردات نینگبو، شرکت داریا افق سبز، شرکت داروسازی ریم، شرکت رویال پرل مستقر در امارات متحده عربی، شرکت زیست تجهیز پویش، شرکت تجاری کاسالینگ و :Mirage for Waste Management & Environmental Services sarl

پایگاه خبری "الف" به نقل از وزارت خزانه‌داری آمریکا لیست افرادی که مورد تحریم قرار گرفته‌اند را به شرح ذیل اعلام کرده است. حاج یحیی، عبدالله اصغرزاده، تنی شاخداریان، حسن ابراهیمی، محمد فرحت، محمد مقام، کامبیز رستمیان، علی شریفی، کین شین هوآ، ریچارد یوو، مصطفی زاهدی، قدرت زرگری و کارول ژائو.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید