ویدیو.. سقوط متفاوت یک هواپیما در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخلاف اکثر سوانح هوایی که در آن‌ها هواپیماها از آسمان به زمین سقوط می‌کنند، یک هواپیمای جت سمپاش در ایران از روی تریلر به زمین افتاد و متلاشی شد.

به گزارش مشرق نیوز، شامگاه چهارشنبه اول فوريه 2017 یک هواپیمای جت سمپاش که روی یک دستگاه تریلر بارگیری شده بود با دیاق پروژه پل حصارک اتوبان کرج برخورد و سقوط کرد.

رئیس پلیس راه استان البرز در این زمینه گفت: «اگر چه در این حادثه کسی آسیبی ندید ولی بارش برف فراوان و سقوط این هوایپما باعث ایجاد ترافیک شدید و راه‌بندان طولانی شد».

تا کنون درباره مالک این هواپیما و علت انتقال آن با تریلر خبر رسمی منتشر نشده است، با این حال گفته شده که این هواپیما به دلیل نقص فنی امکان پرواز نداشته است. ناوگان هوایی فرسوده ایران تا کنون حوادث بسیاری را رقم زده است.

پیش از این خبرگزاری تسنیم گزارش کرده بود بر اساس آمار از 273 فروند هواپیمای مسافربری و باری ناوگان هوایی ایران 110 فروند معادل 40.2 درصد غیرفعال است، بیشترین هواپیمای غیرفعال با 31 فروند یعنی حدود 60 درصد مربوط به شرکت ایران‌ایر است و پس از ایران ایر، دو شرکت ماهان و آسمان هر کدام با 44 هواپیمای غیرفعال در رده‌های بعدی هستند.

خبرگزاری تسنیم میانگین سنی هواپیماهای ایران ایر را 27.6 سال را گزارش کرده است. خبرآنلاین در این باره گفته: «عمر متوسط هواپیماهای شرکت ایران ایر 27 سال و شرکت زاگرس ایر 23.3 سال است. پایین‌ترین عمر متوسط در ایران متعلق به هواپیمایی آسمان است که عمر متوسط هواپیماهای مورد استفاده آن 23.2 سال است. این در حالی است که عمر متوسط شرکت‌های بزرگ حمل و نقل هوایی نظیر ایزی جت و امارات به ترتیب به 6.02 و 6.3 سال می رسد. همچنین عمر متوسط هواپیماهای شرکت لوفت‌هانزا 11.2 سال است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید