ریاست موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام به نماینده پیشین خامنه‌ای در سپاه سپرده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که محمد علی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، تا ماه آینده ریاست جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام را به عهده خواهد داشت.

خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه 1 فوریه نوشت که در پی درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،آقای موحدی کرمانی با نظر رهبر جمهوری اسلامی از شنبه آینده تا ششم اسفند، که اعضا و رئیس جدید مجمع معرفی می شوند، جلسات مجمع را اداره خواهد کرد.

محمد علی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان است. این روحانی محافظه کار در سمت دبیرکل جامعۀ روحانیت مبارز نیز فعالیت می‌کند.

این روحانی 85 ساله که نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران را نیز در کارنامه خود دارد، پس از ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2009 و غیبت هاشمی رفسنجانی از امامت جمعه موقت تهران و کاهش‌ حضور امامی کاشانی برای اقامه نماز جمعه، به جمع امامان جمعه موقت تهران پیوست.

یش از آقای موحدی کرمانی، علی اکبر هاشمی رفسنجانی بیش از بیست‎وپنج سال و از ابتدای تأسیس رسمی مجمع تشخیص مصلحت نظام ریاست این نهاد را بر عهده داشت.

طی هفته های اخیر گمانه زنی هایی درباره تعیین رئیس این مجمع صورت گرفته که حاکی از وجود گزینه هایی چون علی اکبر ناطق نوری، علی اکبر ولایتی یا هاشمی شاهرودی برای این سمت حکایت دارد.

مجمع تشخیص محصلت نظام مسئولیت تدوین سیاست‌های کلی و برنامه‌های کلان جمهوری اسلامی و همچنین بررسی موارد اختلافی شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size