تمديد بازداشت روزنامه‌‌نگار ايرانى طاهره رياحى

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبرى ايران از تمديد بازداشت «طاهره ریاحی» روزنامه‌نگاری كه روز 6 دیماه 1395، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «ارتباط با شبکه‌های معاند» بازداشت شد، خبر دادند.

قرار بازداشت موقت طاهره ریاحی، روزنامه‌نگار بازداشت شده، روز گذشته تمدید شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از آمدنیوز، حکم بازداشت موقت طاهره ریاحی، روزنامه‌نگاری که روز 6 دی‌ماه 1395، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «ارتباط با شبکه‌های معاند» بازداشت شده، روز گذشته تمدید شده است.

رئیس شعبه دو دادسرای فرهنگ و رسانه، حکم بازداشت موقت این روزنامه‌نگار زندانی را روز گذشته تمدید کرده است.

طاهره ریاحی به بیماری آسم مبتلاست و داروی تنفسی وی در زندان انفرادی به اتمام رسیده و بازجویان از تحویل دادن داروی جدید به وی امتناع می‌کنند.

خانم ریاحی ظرف یک‌ماه گذشته به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته، به طوری‌که چشم سمت چپ او به آسیب دیده و بینایی خود را از دست داده است.

رئیس شعبه‌ی دو دادسرای فرهنگ و رسانه که همکاری نزدیکی با نیروهای امنیتی دارد، طی تماسی با خانواده‌ی این روزنامه‌نگار زندانی درخواست تهیه 300 میلیون وثیقه برای آزادی خانم ریاحی را مطرح کرده اما روز گذشته وثیقه 300 میلیونی را توقیف و قرار بازداشت این روزنامه‌نگار زندانی را تمدید کرده است.

«بازجویان» و «قاضی» به خانواده‌ی این زندانی سیاسی گفته‌اند که به هیچ عنوان به دادسرا مراجعه نکنند تا مراجع قضایی با آنان تماس بگیرند.

مادر خانم ریاحی از فشارهای ناشی از بازداشت دخترش در بیمارستان بستری شده و وضعیت جسمی وی نامناسب توصیف شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید