افزايش يک ميليارد و سيصد میليون دلارى بودجه نظامى ايران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با اضافه شدن يک مليارد و سيصد مليون دلار به بودجه نظامى ايران در بودجه کل کشور براى سال 1396 حجم بودجه نظامى اين کشور براى سال آينده شمسى به 11 مليارد و 600 مليون دلار رسيد.

کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶، یک میلیارد و سیصد میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای "تقویت بنیه دفاعی" برای سال آینده تصویب کرد.

خبرگزارى " تسنيم" نزدیک به سپاه پاسداران ایران از به نقل از محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96 مجلس ايران گزارش داد که "در جلسه عصر دوشنبه، 11 بهمن، این مجوز داده شد که مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی کشور در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گیرد."

وی افزود: "در بخش دیگری از جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه 96 به دولت اجازه داده شد در جهت افزایش و همسانسازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات که دریافتیشان ماهانه کمتر از بیست میلیون ریال است، براساس آییننامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاههای ذی ربط تهیه و به تصویب دولت میرسد، اختصاص دهد."

در لايحه بودجه دولت حسن روحانى براى سال 96 که در ماه دسامبر گذشته (آذر ماه) توسط مجلس شورای ايران تصويب شد بودجه سپاه پاسداران که متهم به انجام دخالت‌هاى نظامى تهران در کشورهاى منطقه و حمايت از گروه‌هاى شبه‌نظامى وابسته به این کشور است، 100 درصدی افزايش يافته است.

اکنون با توجه به افزایش تنش در منطقه گمان مى‌رود که بخش اعظم بودجه نظامی جديد به فعاليت‌هاى نظامی سپاه در منطقه اختصاص داده شود.
بودجه سپاه پاسداران، ستاد مشترک ارتش ايران و همچنین بودجه نیروهای بسیج ظرف سال‌های گذشته از افزایش قابل ملاحظه‌ای برخوردار بود.

خبرگزاری نیمه رسمى "مهر" پيشتر با مقایسه بودجه نهادهای نظامی لایحه سال آینده و نخستین سال زمامداری دولت روحانی، از رشد 86 درصدی بودجه این نهادها گزارش می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید