اتفاق فوتبالی عجیب در اهواز؛ مربی اعتراض کرد، داور پنالتی را پس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در یک اتفاق نادر، داور یک مسابقه فوتبال در ایران، در پی داد و فریاد مربی یکی از تیم‌ها، تصمیم خود برای پنالتی را نقض کرده و آن را پس گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در هفته نوزدهم لیگ فوتبال ایران و در بازی تیم‌های فولاد خوزستان و سیاه‌جامگان مشهد، پس از اعتراض خداداد عزیزی، مربی تیم مشهدی، داور پنالتی که به سود فولاد گرفته بود را پس گرفت. این موضوع اعتراض شدید هواداران تیم فولاد را در پی داشت. آنها صندلی‌های وزرشگاه را شکسته و به شدت علیه خداداد عزیزی و تیم داوری شعار دادند.

در سال‌های گذشته تیم فوتبال فولاد، تبدیل به یکی از نمادهای هویتی مردم عرب اهواز شده است. آنها با لباس عربی در ورزشگاه حاضر شده و با شعارهایی به زبان عربی این تیم را تشویق می‌کنند.

پس گرفته شدن پنالتی فولاد در دیدار با سیاه‌جامگان پس از آن رخ داد که در دقیقه 78 بازی، داور یک پنالتی به سود تیم فولاد اعلام کرد.

خداداد عزیزی سرمربی تیم مشهدی پس از اعتراض شدید به داور، بازیکنان خود را از زمین بازی بیرون کشید. با ادامه یافتن اعتراضات خداد عزیزی، داور او را از کنار زمین اخراج کرد ولی او کماکان حاضر به خروج از زمین نبود و اجازه نداد بازی مجددا آغاز شود.

به گزارش سایت فوتبالی "ورزش 3" نعیم سعداوی سرمربی تیم اهوازی برای آرام کردن اوضاع به خداداد عزیزی اعلام کرد که به بازیکن فولاد دستور می‌دهد پنالتی را به بیرون بزند. این پیشنهاد سعداوی نیز مورد پذیرش عزیزی واقع نشد.

با ادامه اعتراضات ناگهان پیام حیدری، داور بازی تصمیم خود برای پنالتی را نقض کرده و اعلام کرد با "دراپ‌بال" بازی از سر گرفته شود. هواداران فولاد نیز در پی این تصمیم عجیب داور به شدت اعتراض کرده و صندلی‌های ورزشگاه الغدیر را شکسته و آنها را به درون زمین پرتاب کردند. تعدادی دیگر از تماشاگران نیز در بیرون از استادیوم آتش درست کردند. این اعتراضات که تا پاسی از شب ادامه داشت با مداخله نیروهای پلیس ویژه متفرق شد.

حسن کامرانی‌فر، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال ایران در این باره به خبرگزاری فارس گفت: داور این مسابقه پنالتی فولاد را پس از مشورتی که با داور چهارم شاهو اصلانی انجام داد پس گرفت.

خداداد عزیزی پس از پایان بازی با خبرنگاران اهوازی درگیر شد و تهدید کرد که در آینده نیز هر گاه داوری به ضرر تیمش باشد، تیمش را از بازی بیرون خواهد کشید.

این بازی با نتیجه بدون گل به پایان رسید و فولاد با 24 امتیاز در رده نهم لیگ برتر فوتبال ایران ایستاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size