افت 1.1 ميلیارد دلاری بورس تهران در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تالارهای بورس تهران امروز شنبه 28 ژانویه نشان داد كه در عرض چند ساعت، ارزش بورس نزديک به 1.1ميليارد دلار افت داشته شده است.

به گزارش سايت اصولگرای «جهان نيوز» ، در مبادلات شنبه، پس از باز شدن نمودار بانک ملت، بازار سهام با افتی بی سابقه مواجه شد به طوریكه فقط در طول چند ساعت ارزش بورس تهران با كاهش 4300 ميليارد تومانی (حدود 1.1 میلیارد دلار)، از 331.800 ميليارد تومان به 327.500 ميليارد تومان افت كرد.

از سوى ديگر ۱۵۰ فعال بازار سرمایه در نامه ای به اظهارات هفته پیش رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داده و اعلام کردند در برابر فاجعه بانک‌ها، بانک مرکزی همانقدر مسئولیت پاسخگویی دارد که سازمان بورس وظیفه حمایت از سهامداران را دارد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، درحالی بازار سرمایه با چالش‌های متعددی روبرو بوده و روند نزولی شاخص همچنان تکرار می شود که اظهارات هفته گذشته ولی اله سیف رئیس بانک مرکزی ایران، با واکنش های متعددی در شبکه های اجتماعی فعالان بازار سرمایه روبروه شده است.

وی در همایش سیاست های پولی گفته بود : «بورس مکانی برای قیمت گذاری و ریسک بوده و سهامداران خرد به این نکته آگاه هستند. بنابراین گله مندی از نوسانات قیمتی و تغییرات شاخص، منطقی به نظر نمی‌رسد. با توجه به اینکه سازمان بورس پس از مدیریت و حسابرسان مستقل بانک ها، رکن سوم مسئول است، انتظار می‌رود در مورد بانکها با دقت و حساسیت بیشتری عمل کند. چرا که شفافسازی یکی از ماموریتهای این نهاد است».

در پی این اظهارات ، 150 فعال بازار سرمایه در نامه‌ای به این مقام مسئول ، نکاتی را اعلام و تاکید کردند در برابر فاجعه‌ای که در بانک ها رخ داد، بانک مرکزی همانقدر مسولیت پاسخگویی دارد که سازمان بورس وظیفه حمایت از سهامداران را دارد.

در اين نامه آمده است: «معنی ریسک را می دانیم اما، تغییر ذائقه یک شبه بانک مرکزی در رابطه با استانداردهای صورتهای مالی بانکها (بانک ملت و ...) را در رسته سوء مدیریت ها طبقه بندی می‌کنیم نه ریسک ها».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید