بازداشت مادر یکی از جان‌باختگان اعتراض‌‌های سال 88 ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صبح چهارشنبه 25 ژانویه، شهناز اکملی مادر مصطفی کریم بیگی، از جان باختگان اعتراضات سال 88 (2009)، در منزل شخصی خود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل، کلیه وسائل مربوط به خانم اکملی را توقیف کرده اند.

سال 88 (2009) پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری، اعتراض‌های گسترده‌ای خیابان‌های ایران را فراگرفت. معترضا معتقد به تقلب گسترده و سازماندهی شده در انتخابات بودند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها توسط نیروهای امنیتی، ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صدها زدندانی بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ساعات اولیه صبح سه شنبه، شهناز اکملی توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده کریم بیگی در این باره گفت: «5الی 6 مامور لباس شخصی با مراجعه به منزل خانم اکملی کلیه خانه را تفتیش کردند و تمامی وسایل مربوط به وی از جمله وسایل الکترونیکی-ارتباطی او را ضبط و با خود بردند».

مصطفی کریم بیگی در حوالی خیابان نوفل لوشاتو مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت. با وجود سکونت وی در تهران، ماموران امنیتی اجازه دفن او را در شهر تهران ندادند، ازاین‌رو خانواده کریم بیگی مجبور شدند او را هنگام غروب آقتاب در شهریار کرج دفن کنند.

شهناز اکملی هرسال پیش از برگزاری مراسم یادبود فرزندش، توسط نهادهای امنیتی احضار و در مورد محدودیت برگزاری این مراسم به وی تذکر داده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید