ردپای برادر رئیس‌جمهور ایران در یک پرونده فساد مالی دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با روشن شدن ارتباط حسین فریدون با یک پرونده فاسد مالی دیگر در ایران، بیش از 40 نماینده مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی از او خواستند دستور دهد درباره رابطه برادرش با بدهکاران کلان بانکی رسیدگی و شفاف‌سازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران ایران، محمداسماعیل سعیدی، نماینده تبریز در مجلس ایران، به ارتباطات برخی بدهکاران کلان بانکی با «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور اشاره کرد و گفت: براساس اطلاعاتی که در اختیار ما قرار گرفته است، در طول سالیان گذشته دانیال زاده ارتباط ناسالمی با بانک‌ها داشته است و جزو افرادی است که وام‌ها و تسهیلاتی را از قبال نزدیکی با مسئولان بانک‌ها دریافت کرده است.

سعیدی افزود: اخیراً بیش از 40 نفر از نمایندگان تذکری به رئیس‌جمهور دادند تا بر‌اساس مستندات ارائه شده، دستور دهد شائبه ارتباط «فریدون» به عنوان برادر رئیس‌جمهور با بدهکاران کلان بانکی به سرعت رسیدگی شده و نتیجه آن را به صورت شفاف به مردم اعلام کنند.

این نماینده مجلس از ارسال سندی برای حسن روحانی خبر داد که نشان می‌دهد، یکی از این بدهکاران به نام " رسول دانیال زاده" در سال 93 یک واحد مسکونی به مبلغ 14 میلیارد تومان در شمال تهران را به نام همسر برادر رئیس جمهوری ایران خریده است.

به گزارش افکارنیوز با دستگیری رسول دانیال زاده که از او به عنوان بزرگترین بدهکار سیستم بانکی کشور یاد می‌شود، ارتباط او با برادر رئیس جمهور فاش شده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در این باره گفت: تحقیقات از دانیال زاده در مرحله انجام است ضمن اینکه ارتباط وی با حسین فریدون هم کاملاً مشهود است ولی هم‌اکنون نحوه این ارتباط و اقدامات آنها مشخص نیست و باید منتظر نتیجه تحقیقات این پرونده باشیم. وی در ابتدا به اتهام 1000 میلیارد بدهی بانکی بازداشت شده بود که در روند رسیدگی به پرونده خودش به 1200 میلیارد تومان بدهی اعتراف کرده اما تاکنون بر اساس اطلاعات بانک‌ها وی بالغ بر 2000 میلیارد تومان معوقه بانکی دارد که تحقیقات از وی هم در مرحله انجام است. باید دولت و بانک مرکزی اقدامی جدی درباره بدهی‌های بانکی انجام دهند ضمن اینکه قوه‌قضائیه هم باید با قاطعیت لازم در قبال بدهکاران بانکی احکام خود را صادر کند.

کارشناسان امور ایران معتقدند که حسین فریدون نقطه ضعف حسن روحانی در مواجه با حملات تندروان به ویژه با نزدیک شدن انتخاب ریاست جمهوری در این کشور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید