حکم پنج سال زندان نازنین زاغری قطعی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه روز یکشنبه 22 ژانویه 2017 در یک کنفرانس خبر اعلام کرد که دادگاه تجدید نظر، حکم پنج سال زندان نازنین زاغری را تأیید کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه ایران گفت که حکم نازنین زاغری، فرهاد عبد صالح، فواد صادقی و علی غزالی تأیید شده است.

ابوالقاسم صلواتی، قاضی دادگاه انقلاب شهریور امسال نازنین زاغری، شهروند ایرانی- بریتانیایی را به پنج سال زندان محکوم کرده بود. مقامات رسمی تاکنون اتهامات نازنین زاغری را اعلام نکرده‌اند.

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری گفته بود «صدور حکم بدون اعلام اتهام احمقانه به نظر می‌رسد. این به معنای مجازات بدون ارتکاب جرم است».

نازنین زاغری، 15 فروردین گذشته، همراه فرزندش به ایران سفر کرد که در فرودگاه امام تهران بازداشت و سپس به کرمان منتقل شد.گفته می شود که مامورانایرانی پاسپورت بریتانیایی فرزند دو ساله او را هم ضبط کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای، در مورد آخرین وضعیت بدهکار بانکی که اخیراً بازداشت شده، گفت: وی در ابتدا به اتهام 1000 میلیارد بدهی بانکی بازداشت شده بود که در روند رسیدگی به پرونده خودش به 1200 میلیارد تومان بدهی اعتراف کرده اما تاکنون براساس اطلاعات بانک‌ها وی بالغ بر 2000 میلیارد تومان معوقه بانکی دارد که انجام تحقیقات از وی هم در مرحله انجام است.

اژه‌ای تصریح کرد: «باید دولت و بانک مرکزی اقدام جدی در خصوص بدهی‌های بانکی انجام دهند ضمن اینکه قوه قضاییه هم باید با قاطعیت لازم در قبال بدهکاران بانکی احکام خود را صادر کنند».

سخنگوی قوه قضاییه در مورد آخرین وضعیت احکام متهمان گفت: «خانم نازنین زاغری که محکوم به 5 سال زندان شده و حکم وی مورد تائید قرار گرفته است. همچنین آقای فرهاد عبدصالح هم به حبس محکوم شده که در مرحله تجدید نظر بر حق وی تخفیف قائل شده اما حبس 5 ساله وی قطعی است. در مجموع این دو نفر اتهامات امنیتی دارند».

اژه‌ای در توضیح آخرین وضعیت احکام متهمان افزود:« فوآد صادقی و علی غزالی هم به حبس محکوم شده‌اند که حکم آنها قطعی است و در مجموع منعی برای اعلام اسامی آنها وجود ندارد».

در همین حال سپاه ثارالله کرمان 26 خرداد با انتشار اطلاعیه‌ای گفته بود که خانم زاغری در طول مدت بازداشت، در یک سوییت در زندان کرمان نگهداری شده و مرتب با خانواده خود تماس تلفنی و ملاقات حضوری داشته است.

سپاه در این اطلاعیه نوشته بود که نازنین زاغری «در پروژه‌های براندازی مشارکت داشته است».

نازنین زاغری، پیش از دستگیری با بنیاد رویترز به عنوان مدیر پروژه همکاری داشته و در بنیادهای خیریه فعالیت می‌کرده است. بنیاد رویترز می‌گوید که در ایران فعالیت نمی‌کند و برنامه‌ای هم برای فعالیت در ایران ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید