حسن خمینی: در پنجاه سال گذشته شخصی همچون هاشمی رفسنجانی در ایران وجود نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن خمینی نوه بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران کی‌گوید که در پنجاه سال گذشته، شخصیتی همچون اکبر هاشمی رفسنجانی در ایران وجود نداشت.

اکبر هاشمی رفسنجانی که سمت اخیرش رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و در سال‌های پیش ریاست‌جمهوری و ریاست پارلمان ایران هم بخشی از پست‌هایش بود.

هاشمی رفسنجانی که در سال‌های اخیر به خاطر مواضعش دچار اختلافاتی با اصولگرایان ایران از جمله علی خامنه‌ای رهبر این کشور شد و به همین دلیل، محدودیت‌هایی علیهش به اجرا در آمد، روز 8 ژانویه درگذشت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسن خمینی جمعه 20 ژانویه در مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی گفت: «حوادث تلخی را در این هفته‌ها داشتیم، فوت هاشمی و حادثه دیروز تهران از جمله این حوادث بود. من احساس کردم آقای هاشمی برای حضور در این مراسم قول دادند و باید کسی آن را پیگیری کند برای همین قبول کردم حضور پیدا کنم».

او با بیان اینکه واقعیت این است که هاشمی بزرگترین شخصیت سیاسی چند صد ساله ایران است، گفت: «بی تردید در پنجاه سال گذشته شخصی مثل آقای هاشمی نداشتیم او وزیر خارجه امام (روح الله خمینی) بود، در مجموعه مبارزان کشور جز سرآمدان بود. در ایران قبل از انقلاب مانند ایشان که تا پای اعدام رفت، کمتر یافت می‌شود».

او افزود: «من توفیق داشتم در سال‌های اخیر با‌ آقای هاشمی رفت و آمد داشتم ایشان ویژگی‌های منحصر به فردی داشت، امتیازهای بالایی داشت که در یک شخصیت کمتر می یابیم، ایشان باهوش بود. کافی بود موضوع بحث را مطرح می‌کردیم علی‌رغم اینکه ایشان پا به سن گذاشته بود مانند یک شطرنج باز که چند مرتبه را می‌تواند حدس بزند به محض شنیدن می‌توانست ابعاد دیگر را حدس بزند. او فردی شجاع در تصمیم‌گیری بود، اگر شما می‌توانستید در فرآیندی به نتیجه برسید، بر روی آن ایستادگی می‌کرد».

حسن خمینی تاکید کرد: «هاشمی شجاعت بازگشت از خطا را داشت، دگم نبود، وقتی متوجه می‌شد اشتباه کرده شجاعت داشت بازگردد».

او خاطرنشان کرد: «سال‌های زیادی فشار روی ایشان زیاد بود برای همین از ایشان پرسیدم عید کجا می‌روید گفتند کیش، گفتم امسال در این وضعیت می‌خواهید بروید. گفتند هر سال می‌رفتم امسال هم می‌روم. نزدیک به سی و هفت سال همسایه ایشان بودیم وضعیت زندگی ایشان همان بود که هست و تغییری نکرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید