ضد و نقیض درباره "ممنوع الخروج" بودن هواپیمای تازه خریداری شده توسط ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کامبیز بابایی، مدیرعامل سابق هواپیمایی آسمان در گفت‌وگو با خبرگزاری "تسنیم" گفته که هواپیمای تازه وارد ایرباس 321 که برای پروازهای داخلی این کشور اختصاص داده شده "احتمالا ممنوع‌الخروج است" و مجوز اوفک ندارد اما قاسم بی‌نیاز رئيس مركز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی ایران در گفت‌گو با خبرگزاری "میزان" سخنان کامبیز بابایی را تکذیب کرد .

بابایی گفته که هواپیماهای فوکر 100 با سقف پروازی دو ساعت هم‌اکنون پروازهای خارجی را انجام می‌دهند؛ چگونه است که ایرباس 321 که می‌تواند 5.5 ساعت پرواز مداوم داشته باشد، نمی‌تواند در پروازهای خارجی مورد استفاده قرار گیرد؟

وی با اشاره به این که "پروازهای خارجی با هواپیماهای ایرباس 320 و بوئینگ 737 توسط ایرلاین داخلی انجام می شود"، تصریح کرد: به عنوان مردم از ورود ایرباس به کشور تشکر و قدردانی می کنم چون در پروازهای داخلی هواپیمایی نو را سوار می شویم که ایمن است.

وی در عین حال تاکید کرد: ولی استفاده از هواپیمای نو توسط شرکت های هواپیمایی برای پروازهای داخلی زیانده است.

مدیرعامل اسبق هواپیمایی آسمان با بیان "به نظر می رسد به این هواپیما (ایرباس 321 تازه وارد ناوگان هوایی کشور) مجوز پرواز خارجی داده نشده است"، اظهار کرد: وقتی هواپیمایی را داریم که مجوز اوفک را دارد باید به همه جا پرواز کند، به نظر می رسد این مجوز صادر نشده که طی روزهای آینده ابهامات در این رابطه برطرف خواهد شد.

بابایی افزود: آدم ممنون الخروج را شنیده بودیم اما این که هواپیمایی ممنوع الخروج باشد را نشنیده بودیم. این هواپیمای صفرکیلومتر این داستان ها را ندارد.

از سوی دیگر قاسم بی‌نیاز رئيس مركز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، اظهارکرد: با ورود ایرباس 321 جدید ایران ایر برخی خبرهای خلاف واقع درباره آن منتشر شد و حالا نیز گفته شده که این هواپیما نمی‌تواند از کشور خارج شود.

وی گفت: ادعای ممنوع الخروجی این هواپیما کذب محض است و فقط به دلیل تصمیم‌های بخش‌های بازرگانی ایران ایر "فعلا" در مسیرهای داخلی پرواز می‌کند و اصلا چنین مسائلی در قرارداد خرید هواپیما نیامده و ایران ایر به هر صورت ممکن که صلاح بداند می‌تواند از هواپیما استفاده کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید