صدای شليک ضد هوایی در برخی مناطق تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری روز دوشنبه 16 ژانویه 2017 از شنیدن صدای شدید شلیک ضدهوایی در میدان انقلاب و خیابان های اطراف آن خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های مناطق مرکزی پایتخت ایران طی دقایقی از بعدازظهر روز دوشنبه شاهد شلیک هوایی بود و صدای مستمر تیربارهای ضدهوایی در مناطق مرکزی شهر شنیده می‌شد.

گزارش خبرنگار عصر ایران حاکی است که صدای شدید شلیک گلوله‌های ضدهوایی در میدان انقلاب، میدان ولی‌عصر و خیابان‌های اطراف شنیده شد هر چند که برخی شهروندان در پیام های خود به عصر ایران گفتند که در خیابان‌های دورتر از مرکز نیز صدای شلیک پدافندها را شنیده‌اند.

مقامات ذیربط ایرانی گفته‌اند که این شلیک‌های مکرر به سمت یک پهپاد مشکوک بوده است. این نخستین بار نیست که به سوی پهپادی مشکوک در این منطقه بسیار حساس پایتخت ایران شلیک می‌شود چندی پیش نیز یک پهپاد که گویا در حال فیلمبرداری در مرکز تهران وارد حریم هوایی مناطق ممنوع شده بود توسط پدافند هوایی ساقط شده بود. نخست گفته شد که متلق به صدا و سیما بوده اما صدا و سیما اعلام کرد که هیچ پهپادی را در آن ساعات و در آن منطقه به پرواز درنیاورده بود.

علی اصغر ناصر بخت معاون امنیتی فرماندار تهران به رسانه‌ گفت: این پهپاد توسط پدافند هوایی، ساقط شده است اما معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی گفته که پهپاد از منطقه ممنوعه خارج شد .

در همین رابطه امیر الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی در گفت‌وگو با شبکه خبر ایران گفت: یک فروند پرنده بدون سرنشین فیلمبرداری وارد منطقه ورود ممنوع شده بود که برابر روش‌های جاری پرنده بعد از اولین رگبار از محدوده خارج شد و برای تامین امنیت مردم منطقه تیراندازی خاتمه یافت او افزود که این موضوع تهدید خاصی به حساب نمی‌آید.

مناطق مرکزی تهران به دلیل استقرار اماکن مهم حکومتی مانند دفتر رهبر این کشور و نهاد ریاست جمهوری منطقه ممنوعه پروازی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید