هشدار شماری از نمایندگان مجلس به روحانی نسبت به اوضاع معیشتی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز یکشنبه 15 ژانویه 2015 اعلام کردند که 25 تن از نمایندگان مجلس در تذکری به حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور، خواستار تسریع دولت در رفع مشکل معیشتی اقشار آسیب‌پذیر با توجه به گرانی‌ روزافزون کالاهای اساسی و مواد غذایی شدند.

تذکرات کتبی این تعداد نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور در جلسه علنی مجلس در روز یکشنبه 15 ژانویه مجلس از سوی هیأت رئیسه قرائت شد.

به گزارش افکارنیوز، سیدمرتضی خاتمی نماینده ماه‌نشان به اتفاق 24 نفر از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور خواستار تسریع در رفع مشکل معیشتی اقشار آسیب‌پذیر مستند به سند 12 اصل 3 قانون اساسی با توجه به گرانی روز افزون کالاهای اساسی و مواد خوراکی شدند.

طبق این گزارش سید علی ادیانی نماینده قائمشهر نیز به وزیر علوم لزوم حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای نخبگان و همچنین نوآوری علمی و فناوری را متذکر شد.

همچنین امیر خجسته نماینده مردم همدان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لزوم تأمین ساز و کار مناسب و قانونمندی برای تأمین لوازم توانبخشی معلولان را متذکر شد.

علیرضا محجوب نماینده تهران به رئیس جمهور لزوم تشکیل ستاد رسیدگی برای حل مسأله کریدور شمال-جنوب را متذکر شد و همچنین خواستار توضیح علت تأخیرهای دولت در تکمیل طرح‌های عمرانی و بدعهدی پیمانکاران و خواستار توضیح علت عدم برخورد جدی با غارت‌گران حریم دریا و رودخانه‌های مرزی در مناطق آزاد تجاری شد.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر آموزش و پرورش در مورد انتصاب افرادی خارج از مجموعه آموزش و پرورش در پست‌های کلیدی این حوزه تذکر داد.

نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به رئیس جمهور در مورد علت موافقت با برداشت 9 درصد از 27 درصد حق بیمه کارگران به درخواست وزیر بهداشت توسط وزارت اقتصاد چیست.

حسن نوروزی نماینده رباط‌ کریم در تذکری به وزیر صنعت خواستار توضیح علت اظهارات وی درخصوص حقوق‌های نجومی و همچنین توضیح علت گرانی 48 درصدی کالاهای اساسی شد.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لزوم ساماندهی وضعیت نامناسب کاروانهای زیارتی سازمان حج و زیارت را متذکر شد.

علی بختیار نماینده گلپایگان به وزیر صنعت لزوم جلوگیری از واردات قطعات خودرو که در داخل تولید می‌شوند را متذکر شد.

گفتني است كه حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دوران انتخابات ریاست جمهوری اش وعده داد که اوضاع معیشتی مردن را بهبود بخشد. وی در یکی از سخنرانی هایش گفته که دستگاههای ذخیره سازی اورانیوم باید بچرخد اما چرخ اقتصاد و اوضاع معیشتی مردم نیز نباید متوقف شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید