مشاور ارشد قاسم سلیمانی سفیر ایران در عراق می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که ایرج مسجدی مشاور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، به عنوان سفیر ایران در عراق منصوب خواهد شد.

سایت انتخاب نزدیک به محسن رضایی از فرماندهان سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از رسانه‌هایی است که این خبر را مخابره کرده است.

ایران، سفیر خود در بغداد یرا کی از سمت‌های استراتژیک در خارج از کشور به شمار می‌آورود که انتخابش از اهمیت زیادی برخوردار است.

پس از سرنگونی نظام صدام حسین در سال ۲۰۰۳ توسط ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا، ایران تلاش زیادی برای نفوذ در این کشور و در طبقه جدید حاکمه انجام داد.

اکنون علاوه بر اینکه بسیاری از مقام‌های عراقی، از وابستگاه نظام ایران به شمار می‌روند، تهران، گروه‌های شبه نظامی شیعه‌ای هم در عراق تاسیس کرد که از سیاست‌هایش پیروی می‌کنند. حضور قاسم سلیمانی در جبهه‌های مختلف نبرد در عراق، به تصویب کشیده شده است.

ایرج مسجدی دارای درجه سرتیپی در سپاه پاسداران است و بار‌ها رسانه‌ها سخنرانی‌ها و موضع گیری‌های او را به عنوان مشاور ارشد فرمانده نیروی قدس سپاه منتشر کرده‌اند.

روزنامه همشهری ارگان شهرداری تهران هم در این باره نوشته است: «منابع مطلع از طی آخرین مراحل انتخاب سفیر جدید ایران در دومین کشور مهم منطقه یعنی عراق خبر داده‌اند، دوره ماموریت حسن دانایی فر سفیر فعلی ایران در بغداد به علت حساسیت شرایط عراق ۲ سال بیشتر از عرف ماموریت سفرا بوده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید