«جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» می‌گوید که به مقر سپاه در نزدیکی اهواز حمله کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گروه عرب اهوازی به نام «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» اعلام کرد که شاخه مسلح این گروه به نام «گردانهای شهید محی الدین آل ناصر» یک مقر سپاه پاسداران ایران را در منطقه «الغیزانیه» در نزدیکی شهر اهواز را مورد حمله مسلحانه قرار داده است و این اقدام را بخشی از استراتژی خود در سال 2017 دانست.

سایت مركزی این گروه بیانیه‌ای را منتشر کرده که در آن آمده است «تعدادی از مبارزان گردان‌های شهید محی الدین آل ناصر شاخه نظامی جنبش عربی ازادی بخش الأحواز به یک مقر نظامی وابسته به لشکر لوجستیک ولی عصر در منطقه غیزانیه حمله کردند. در این عملیات که عصر روز گذشته 9/1/2017 رخ داد تعدادی از نیروهای این سازمان تروریستی کشته یا زخمی شدند.»

بر اساس این گزارش «یکی از فرماندهان شاخه نظامی جنبش تاکید کرده است که این عملیات بعد از رسیدن اطلاعات مؤثق مبنی بر رسیدن تعدادی از فرماندهان سپاه به مقر به منظور برنامه ریزی و بکارگیری این مقر برای برگزاری مراسم ختم رفسنجانی در نقاط مختلف شهر احواز-پایتخت صورت گرفته است.»

در این بیانیه که سایت «احوازنا» آن را منتشر کرده آمده «این فرمانده نظامی تأکید کرده است که در طی درگیری بین مبارزان احواز و حراست مقر سپاه چند نظامی دولت اشغالگر کشته و زخمی شدند. در این حمله از سلاح کلاشنیکوف استفاده شده است.»

این سایت به نقل معاون رئیس «جنبش عربی آزادی بخش الأحواز» آمده که «این عملیات در راستای استراتژی جدید جنبش مبنی بر توسعه عملیاتهای نظامی و همچنین فعالیتهای دیگر جنبش در همه زمینه ها از جمله سیاسی در سال 2017 عنوان کرده است. أسیود تأکید کرده است که شرایط در أحواز برای افزایش و توسعه مقاومت بر ضد اشغالگر بیش از پیش مهیا شده است.»

این گروه اما از نشر ویدیوی این عملیات خودداری کرده و دلیل آن را «امنیتی» اعلام کرده است.

هنوز مقامات ایرانی واکنشی به این گزارش نشان نداده‌اند.

این گروه یک هفته پیش نیز اعلام کرد که طی دو عملیات خطوط لوله نفت را در جنوب شرقی اهواز منفجر کرده است. اما مقامات ایرانی وجود چنین عملیاتی را نفی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید