علی مطهری: شعارهای مردم نشان می‌دهد که مسئولان نظام باید زود‌تر مسئله حصر را حل کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران چهارشنبه ۱۱ ژانویه در حساب توییتری خود نوشت: «شعارهای مردم در تشییع پیکر هاشمی رفسنجانی نشان می‌دهد که مسئولان نظام باید زود‌تر مسئله حصر خانگی رهبران معترضان سال ۸۸ را حل کنند».

به گزارش سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران معترضان ایران، روز سه شنبه و در جریان تشییع پیکر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخصی مصلحت نظام ایران، برای تلاش در جهت رفع حصر رهبران جنبش سبز بیش از هر مسوول دیگری مورد خطاب مردم قرار گرفت. مردم همچنین از او خواستند برای رفع ممنوعیت‌های مختلف محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران تلاش کند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتحابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ شمسی (۲۰۰۹ میلادی) ایران هستند، حدود ۶ سال است که در حصیر خانگی به سر می‌برند.

در اعتراض به نتایج اعلام شده انتخابات، اصلاح طلبان و هوادارانشان که معتقد بودند تقلب گسترده و سازمان دهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. این اعتراض‌ها به «جنبش سبز» شهرت یافت.

حاصل سرکوب اعتراض‌ها، ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صد‌ها زندانی بود. موسوی و کروبی هم به حصر خانگی افکنده شدند. برای محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران که اصلاح طلب است نیز ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی قائل شد. از جمله اینکه او از حضور در مراسم تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی منع شد. خاتمی همچنین ممنوع الخروج، ممنوع التصویر و ممنوع الخبر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید