یک شهروند بهایی در ایران سوزانده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک شهروند بهایی دو روز پیش به دلایل نامعلومی در ایران کشته شده و جسد او در مناطق کویری استان سمنان سوزانده شد.

به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز به نقل از منابع مطلع، یک شهروند بهائی به نام احمد فناییان که در استان سمنان زندگی می‌کرد به دلایل نامشخصی کشته و جسدش سوزانده شده و در دامداری متعلق به او رها شده است. وجود انگیزه‌های مذهبی در این حادثه تا کنون رد یا تایید نشده است.
شاهدان عینی به بهائی نیوز گفته‌اند: جنازه به قدری سوزانده شده بود که تشخیص جسد دشوار بوده و تنها پس از آزمایش دی‌ان‌ای مشخص شده که این جسد به متعلق به این شهروند بهائی است.

تا کنون علاوه بر اینکه وجود انگیزه‌های مذهبی در این قتل رد یا تایید نشده، اطلاعاتی درباره قاتل یا قاتلان نیز منتشر نشده است. با اینحال گزارش شده که از زمان حادثه تا کنون از چهار کارگری که در دامداری متعلق به مقتول کار می‌کرده‌اند، خبری در دست نیست.

چندی پیش نیز یک شهروند بهائی دیگر، به نام فرهنگ امیری به دلایل مذهبی با ضربات چاقوی دو نفر در یزد کشته شد. بهائی نیوز به نقل از منابع آگاه گزارش کرد: "قاتلین اعتراف کردند که صرفا بدلیل مسائل اعتقادی دست به این عمل وحشیانه زده‌اند و چون آقای امیری بهائی بوده و بهائی‌ها از نظر ایشان کافر هستند به استناد آیه‌ای از قرآن که خودشان هم نمی‌دانستند کدام آیه است، دست به این کار زده‌اند، هدف آنها کشتن یک بهائی بوده و مهم نبوده که آن فرد چه کسی باشد."

سيمين فهندژ، سخنگوی جامعه جهانی بهايی در سازمان ملل متحد ، در 11 سپتامبر 2016 به صدای آمریکا گفت وضعیت بهائیان در ایران در 40 سال گذشته تغییر چندانی نیافته و بهائیان از ابتدای انقلاب 1357 نه تنها از بخش اداری ایران محروم بودند که در بخش خصوصی نیز برای آنها محدودیت ایجاد شده است. در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی وضعیت بهاییان در ایران نه تنها بهبود نیافته بلکه بدتر هم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید