خامنه‌ای از لاریجانی در مقابل روحانی دفاع کرد و نسبت به "تجزیه ایران" هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، امروز یکشنبه طی سخنانی ضمن دفاع از رئیس قوه قضائیه در مقابل رئیس‌جمهوری این کشور در ادامه نسبت به آنچه نقشه انگلیس برای تجزیه ایران خواند، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، خامنه‌ای درباره اختلاف اخیر میان حسن روحانی رئيس جمهور و صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه گفت:« من کاری به بگومگوهای اخیر رؤسای قوا ندارم؛ اینها به حول و قوه‌ الهی تمام می‌شود، لکن وجود یک قوه‌ قضائیه مستقل و شجاع را همه باید قدر بدانند.» این گونه اظهارات می‌تواند به سود لاریجانی در مقابل حسن روحانی تعبیر شود.

رهبر نظام در ایران که در حضور شماری از مردم قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «امروز محافل انگلیسی برای منطقه و ایران اسلامی نقشه می‌کشند؛ یکی از نقشه‌ها تجزیه‌ کشورهای منطقه است.»

خامنه ای در این زمینه گفت: «انگلیسی‌ها می‌گویند دوران یک عراق واحد، یک سوریه واحد… گذشته است. نام ایران را نمی‌آورند چون از افکارعمومی ایران می‌ترسند؛ مثل محمدرضا که گفت بعد من، ایران، ایرانستان می‌شود؛ اینها هم همین را می‌خواهند».

خامنه با حمله به اظهارات اخیر جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت: «وزیر خارجه‌ خوش‌اخلاق آمریکا در نامه و داعیه‌ خود به دولت بعدی توصیه می‌کند: هر چه می‌توانید به ایران سخت‌گیری کنید و تحریم‌ها را نگه دارید، با سخت‌گیری می‌توان از ایران امتیاز گرفت، همان‌طور که گرفت.

وی در همین زمینه افزود: «از حالا نشسته‌اند دارند برای دوران بعد برجام فکر می‌کنند که چه محدودیتی تحمیل کنند. به خیال‌شان برجام 10-12 سال طول می‌کشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید