چهار شهروند افغانستان در زلزله شهر خنج در ایران کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های ایرانی چهارشهروند افغانستان که مقیم شهرستان خنج در استان فارس واقع در جنوب ایران بودند در اثر زلزله‌ای به قدرت 5.1 ریشتر کشته شدند.

به گفته خبرگزرای رسمی ایران "ایرنا" قربانیان این حادثه افرادی بودند که در یک ساختمان در اتاقک نگهبانی باغ زندگی می‌کردند.

"ایرنا" گزارش داد که "در این اتاقک پنج نفر از اتباع بیگانه سکونت داشتند که در اثر فر ریختن دیوار و سقف اتاقک چهار نفر کشته و یک نفر مصدوم شد" اما این خبرگزرای اشاره‌ای به تابعیت قربانیان نکرد.

ستاد مدیریت بحران خنج اعلام کرد مصدوم به بیمارستان منتقل شده است و سه نفر مصدوم هم در روستای «چاه طلا» سرپایی مداوا شدند.

بنا به اعلام این ستاد، ترک خوردگی دیوار واحدهای مسکونی قدیمی، ریزش دیوارهای گلی منازل، تخریب سایه بان پارکینگ منازل و قطع شبکه برق براثر این زمین لرزه ، گزارش شده است.

حسن فیاض پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس به ایرنا گفت: در استان آماده باش اعلام شده است تا در صورت بروز مشکل دیگر، به سرعت برای امدادرسانی اقدام کنیم.

براساس اعلام شبکه لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 6 و 3 دقیقه و 26 ثانیه صبح جمعه 17 دی ماه رخ داد.

کانون این زلزله در موقعیت 28.11 عرض شمالی و 53.18 طول شرقی ثبت شده است.

شهرستان خُنج در 267 کیلومتری جنوب شیراز واقع است.

یادآوری می‌شود که در سال 2003 در اثر زلزلهآی ویرانگر در شهر تاریخی بم حداقل 31 هزار تن جان سپردند و این شهر تقریبا به کلی ویران شد.

زلزله بم
زلزله بم
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید