خامنه‌اى: در سوریه جلوی «فتنه گران» را گرفتیم تا در ایران نجنگیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

على خامنه اى رهبر ایران در تازه‌ترین اظهارات خود درباره مداخله نظامى ایران در سوریه گفته «اگر جلوی فتنه گران در سوریه گرفته نمی‌شد باید در تهران، خراسان و اصفهان جلوی آن‌ها را می‌گرفتیم».

مقامات ایرانی تاکنون معترضان داخلی به ویژه رهبران جنبش سبز در سال ۲۰۰۹ را فتنه گر می‌نامیدند، اما اکنون رهبر ایران مخالفان بشار اسد را هم فتنه گر قلمداد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «فارس» نزدیک به سپاه پاسداران ایران، اظهارات خامنه اى در جلسه استقبال وى در هفته جارى از جمعی از خانواده‌های ۷ تن از کشته شدگان نیروهاى تکاور ارتش ایران در سوریه در جنگ دفاع از رژیم بشار اسد، ایراد شده است.

خامنه‌ای در این دیدار تصریح کرده: «اگر جلوی بدخواهان و فتنه گران که دستمایه دشمنی آمریکا و صهیونیسم هستند در آنجا گرفته نمی‌شد باید در تهران، فارس، خراسان و اصفهان جلوی آن‌ها را می‌گرفتیم. این‌ها دشمن را زمینگیر کردند».

نیروهای نظامی ایرانی، در سوریه، اقدام به جنگیدن با مخالفان حکومت این کشور و کشتن بسیاری از آن‌ها کردند. اکنون با اطلاق نام فتنه گر به مخالفان در سوریه، این سوال پیش می‌آید که آیا حکومت ایران قصد رفتار مشابهی با مخالفان خود دارد؟ یا اینکه دستکم می‌خواهد برخورد با آن‌ها را شدید‌تر کند؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید